V roce 1990 vznikla v obci Turovec v jižních Čechách malá rodinná pila, která se v průběhu let změnila v moderní společnost zpracovávající velké množství materiálu. Firma se zaměřuje zejména na pilařskou výrobu. Provoz pily umožňuje zpracování jehličnatého i listnatého dřeva, a to včetně sušení a impregnace. Společnost se zabývá také výkupem dřeva i celých lesů. Obchod se dřevem zajišťuje s využitím vlastních aut, a to nejen v jihočeském regionu, ale po celé ČR. Spolupracuje i s několika zahraničními partnery.

Prodej palivového dřeva i stavebního a truhlářského řeziva

Pila Kalafut v obci Turovec nabízí široký sortiment kvalitního palivového dřeva, ale také dřeva krbového či dřevěných briket. V době, kdy stoupá obliba vytápění tuhými palivy, roste i zájem o palivové dřevo a brikety od firmy Pila Kalafut.

V nabídce pak najdete i řezivo, které je vhodné pro stavební i truhlářské účely. Kvalitu stavebního řeziva ocení všichni řemeslníci, kteří se zabývají stavbou budov i jiných konstrukcí. Z vysoušeného řeziva pila hobluje různé druhy palubek, podlahovek i plotovek, které správným způsobem uchovává ve velkých skladovacích prostorech.

Výkup dřeva i celých lesů

Máte k dispozici větší množství kvalitního dřeva? Obraťte se na společnost Pila Kalafut, která jej od vás vykoupí za výhodnou cenu. Firma vykupuje i celé lesy včetně pozemků. Zdarma vám vypracuje znalecký posudek a kupní smlouvu.

Pokud nemáte zájem o prodej svých lesních pozemků, firma vám nabídne odkoupení dřevní hmoty včetně zajištění těžby dřeva. Zajišťujete-li si výrobu dřevní hmoty vlastními prostředky, kontaktujte firmu se sídlem v obci Turovec ještě před těžbou. Upřesníte si tak požadavky na kvalitu a míru jednotlivých sortimentů.