Mezi hlavní činnosti firmy NC Line a. s. patří tepelné dělení materiálů pomocí laserové technologie, a to pomocí moderních plynových a pevnolátkových laserů od společnosti Trumpf. Technologie, kterou firma využívá, je určena pro řezání a označování jakkoliv složitých 2D tvarů do plechů z konstrukčních ocelí, korozivzdorných ocelí či slitin hliníku a mědi.

Firma je pro své klienty schopna zpracovat plechy formátu 1500 x 3000 mm do tloušťky 25 mm. Další z metod, které NC Line a.s. pro dělení materiálu využívá, je vysekávání pomocí CNC vysekávacích lisů od společnosti Trumpf. CNC vysekávání slouží k děrování, prorážení a tváření různých otvorů a tvarů pomocí speciálních nástrojů, které vykonávají přímočarý pohyb. Zejména při velkosériové výrobě je výsledek této technologie efektivnější než při použití laserové technologie. K dalším službám, které svým klientům společnost nabízí, patří také svařování či zámečnické práce, jako je vrtání, zahlubování, vyhrubování či broušení. Veškeré služby provádí odborně vyškolený personál.

Ohýbání plechů pomocí strojů špičkové kvality

NC Line a. s. je vybavena špičkovými ohraňovacími lisy řady TrumaBend od společnosti Trumpf, díky kterým může svým klientům nabídnout prvotřídní zpracování plechů, a to jak ve velkosériové výrobě, tak i při zpracování složitých prototypů. Mezi vybavením nechybí ani řada speciálních nástrojů, proto není problém vyhovět klientům, ať už potřebují ohnout běžné konstrukční oceli, korozivzdorné oceli či slitiny hliníku a mědi.

Díky zkušenostem získaným během dlouholetého působení na trhu se dokáže firma přizpůsobit požadavkům svých klientů.