Jste také Dobrý kontakt pro internetové uživatele?
123456
img09

Zájmové kroužky i praktická výuka jazyků

Základní škola Jedovnice v okrese Blansko se kromě všeobecného zaměření může pochlubit i bohatým mimoškolním programem. Na škole působí od roku 1999 Školní klub, v rámci něhož se žáci mohou zapojit do různých zájmových kroužků. ZŠ Jedovnice má také partnerský vztah s německou základní školou v Aschheimu, díky tomuto partnerství si mohou děti potrénovat své jazykové schopnosti.

V ZŠ Jedovnice se děti nenudí, ani když skončí výuka

Nová budova ZŠ Jedovnice stojí U Větřáku nad rybníkem Olšovec už od roku 1950. K postavení nové budovy základní školy byla nedostačující kapacita školy na městečku. Zaměření základní školy bylo od počátku všeobecné, zakládala si ale také na mimoškolních aktivitách, proto zde v roce 1999 vznikl Školní klub. Tak ZŠ Jedovnice mohla svým žákům nabídnout celou řadu zájmových kroužků – rybářský, modelářský, přírodovědný, ale také ty sportovní jako například florbal, aerobik, atletika, volejbal a mnoho dalších.

Ze začátku byla Základní škola Jedovnice postavena pro kapacitu 520 žáků, v prvním školním roce v roce 1950 a 1951 se tu nacházelo 8 tříd, ale počet tříd postupně narůstal. ZŠ Jedovnice v roce 2015/2016 navštěvovalo celkem 365 žáků rozdělených do 17 tříd. Žáci a žákyně pocházejí většinou z Jedovnic, ale jezdí sem i děti z Kotvrdovic, Krasové, Rudice a Vilémovic.

Žáci se mohou rozvíjet i mimo školu

Žáci ZŠ Jedovnice se také kromě běžné výuky účastní i mimoškolních vzdělávacích aktivit. Učitelé své žáky berou na terénní výuku, plavecký nebo lyžařský výcvikový kurz, dějepisné exkurze, divadelní představení nebo besedy se spisovateli.

Základní škola Jedovnice spolupracuje se základní školou v německém Aschheimu, a to už od roku 1997. Žáci školy sem s učiteli jezdí zdokonalovat své jazykové schopnosti. Partnerství mezi školami podporuje Česko-německý fond budoucnosti i zřizovatel základní školy městys Jedovnice. Mezi další školy, se kterými má ZŠ Jedovnice partnerské vztahy, patří základní škola v Budišově nad Budišovkou a základní škola ve slovenských Čachticích.

ZŠ Jedovnice vaří chutně a zdravě

Žáci si ve škole mohou pochutnat i zdravě, základní škola Jedovnice nabízí mimo jiné také bezlepková jídla a dietní stravu. Školní jídelna se snaží vařit z kvalitních surovin a moderními postupy. Na výběr je vždy z dvou obědových menu. O velké přestávce si mohou studenti ve školní jídelně vyzvednout svačinu, kterou připravují místní kuchařky.