Krásná a poklidná vesnička Líšnice v okr. Šumperk se rozkládá v Bouzovské vrchovině, která je nejnižším podcelkem Zábřežské vrchoviny. Nejvyšším vrcholem Bouzovské vrchoviny je Zahálkova skalka ve výšce 610 m. n. m.

Obec má dvě části, a to Líšnice a Vyšehorky. Každá část má své kouzlo a kulturní I historické památky, které stojí za návštěvu, a to třeba kapličku, klasicistní kříž nebo gotický kostel ze 13. století. V blízkosti obce se nachází pozůstatky po líšnickém hradu, který byl postaven na počátku 14. století.

Obec Líšnice se vyvíjí už od 14. století

První písemná zmínka o obci pochází již z roku 1348 , kdy ve vsi působil Boček z Kunštátu. Během stovky let si obec prošla velkými změnami, které ji poznamenaly a taktéž jí pomohly získat dnešní podobu a atmosféru. Největším neštěstím, kterému musela obec čelit, byl velký požár v roce 1846, kvůli kterému byla zničena téměř celá obec.

Obec se postupně vzpamatovávala z velké ztráty a během dalších několika let se zde postavila škola, v jejíchž sklepení bylo také místo pro hasičskou stříkačku. Tu využíval Sbor dobrovolných hasičů, který založili místní muži.

Vystřídali se zde pruští vojáci i německá armáda. Všechny události ale obyvatele posílily a dovedly je až do dnešní doby, kdy se může Líšnice u Šumperku konečně pyšnit krásným a poklidným životem uprostřed nádherné přírody.