AERO-THERM® je termoizolační omítka, která vám udrží teplo v domě. Účinnou tepelnou ochranu vám zajistí kombinace deseti hygienických komponentů. Termoaktivní stěrka umožňuje mnohem rychlejší vytopení místnosti na požadovanou teplotu a zároveň teplo udrží. Tepelně izolační omítka AERO-THERM® vám ušetří přebytečné náklady za topné hodiny, které jsou ztraceny ve zdech nebo spárách.

Omítka složená ze skleněných odrazových kuliček a tepelného izolantu

Hlavní složkou termoizolačního nátěru jsou duté skleněné mikrokuličky. Nátěr AERO-THERM® se skládá z obrovského množství kuliček ve velikosti několika mikrometrů. Díky nim se teplo odráží zpět do místnosti a není pohlceno zdmi, stropem či podlahou. Tenkostěnné duté kuličky mají vysokou tepelnou odrazivost. Skleněné kuličky jsou podporovány nanometrovými částicemi izolačního materiálu. Aerogel vyplňuje místa mezi kuličkami a vylepšuje izolační vlastnosti stěrky. Obě složky jsou spojeny pomocí difúzně otevřené disperze v jeden komplexní systém.

Speciální složení zajišťuje účinky při vrstvě 1 mm nátěru

Ultralehký tepelný izolant spolu s dutými 3M kuličkami vytváří spolehlivou vrstvu již při 1 mm rovnoměrného nátěru. Unikátní systém umožňuje použití jen tenké vrstvy nátěru k dosažení požadovaného cíle. Tenká vrstva navíc umožňuje použít tepelně izolační omítku jen lokálně na místa s největším odvodem tepla.

Termoizolační nátěr rychle vyhřeje místnost a teplo udrží

Termoaktivní stěrka vyhřeje místnosti mnohem rychleji, protože teplo je vyzařováno okamžitě zpět do místnosti a není tak odváděno ven. Skleněné duté kuličky teplo odráží zpět a zároveň nepropouští chlad zvenku.

Jedinečná technologie zabraňuje vzniku tepelných mostů, které způsobují úniky tepla z interiéru do exteriéru. Tepelné mosty vytváří například kovové prvky ve zdivu a mohou zapříčinit i vznik plísně. Jednoduchý nátěr tepelně izolační omítky AERO-THERM® díky svému složení propouští vodní páru jako 19 cm vzduchu. Veškerý chlad tak zůstane za zdí a vy se nemusíte bát proudění chladu do obytných místností.

Tepelně izolační omítka AERO-THERM® má jedinečné složení, které kromě udržení tepla také zabrání kondenzaci vodních par na povrchu. Nátěr z dutých kuliček a tepelného izolantu nepropustí teplo, ale umožňuje průchod vodních par. Ošetřená stěna stěrkou díky její vyšší povrchové teplotě zabrání vzniku nežádoucích plísní. Omítka AERO-THERM® vám tak zajistí čistý a vyhřátý domov.