Tepelně izolační omítka AERO-THERM® zamezí chladu zdí i vzniku plísní

O teplo domova je potřeba se starat. S pomocí tepelně izolační omítky AERO-THERM® už nebudete muset celé dny naplno topit a zbavíte se studených zdí. Termoizolační nátěr v tenké vrstvě zabrání pohlcování tepla zdmi. Jedinečné složení ochrání stěny nejen od chladu, ale i od nebezpečných plísní. 

Chcete udržet teplo v domově a neplýtvat penězi ani teplem v zimě? Vyzkoušejte termoizolační nátěr, který jednoduše a rychle vyřeší teplo v domácnosti. Tepelně izolační stěrky řady AERO-THERM® zajišťují zvýšení tepelného odporu stavební konstrukce a potřebnou izolaci zdí. Teplo vám tak v domě vydrží mnohem déle a ušetří vám tak náklady na energie. Díky AERO-THERMU® ušetříte minimálně 12,5 % energie, jelikož se výrazně zvýší účinnost topení.

Tenkou vrstvu stěrky lze aplikovat lokálně nebo plošně

Aplikace je poměrně jednoduchá a účinná aplikační vrstva je pouhých 0,8 až 1 mm. Stačí vám tak jen ošetřit stěny bez výrazných a komplikovaných stavebních zásahů a úprav. Díky tomu, že lze stěrku vodou naředit do tekutosti lze potřebnou vrstvu pomocí štětce nebo stříkacího zařízení dostat i do těžce přístupných míst. Složením a strukturou není problémem rovnoměrná vrstva na jakékoliv zdi. Podle potřeby můžete stěrku aplikovat jen na lokální místa s největším odvodem tepla například v okolí oken. Pro nejlepší výsledek se ale doporučuje celoplošná aplikace na obvodové stěny, stropy i pod podlahovou krytinu.

AERO-THERM® propustí vodní páru a ochrání před plísní

Termoizolační nátěry se používají již několik let. Stěrku však nelze zařadit do kategorie tepelné izolace po boku polystyrenu nebo vaty, které se běžně používají na zateplení domů a bytů. Další výhodou tepelně izolační omítky AERO-THERM® je, že díky speciálnímu složení zateplí váš byt a zároveň zamezí tvorbě plísní. Nemusíte se bát usazování vodní páry na zdech a vzniku nebezpečné plísně, protože stěrka vodní páru propustí. Nátěr je difúzně otevřený a hygienický, a tak nehrozí usazování škodlivých látek a bakterií.

Tenká vrstva zvýší pocitovou teplotu až o 3 stupně

AERO-THERM®  díky svým specifickým vlastnostem dokáže velmi rychle zahřát místnost a zamezit plýtvání tepla. Zeď nebo konstrukce ošetřená stěrkou s termoizolačními vlastnostmi má povrchovou teplotu vyšší, než okolní konstrukce i předměty. Místnosti se tak oteplí mnohem rychleji, a navíc i požadovaná teplota vydrží mnohem déle. Aplikací tepelně izolačního nátěru AERO-THERM® docílíte od 2 až 3 stupně vyšší pocitové teploty a to umožní snížit výkon topné soustavy. Tento efekt se prokazatelně potvrdil na Hereckém domě Viktorka v Ratibořicích.