KOVOART Vojtěch Lauš: umělecký kovář, Vojtěchov

Umělecký kovář Vojtěch Lauš se v rámci své firmy KOVOART zabývá ruční výrobou dekorativních a užitných předmětů z kovu. Pan Lauš vyrobí na zakázku kované ploty, brány, mříže, pergoly i přístřešky. Kovářství vychází vstříc svým zákazníkům a podle jejich požadavků vyrobí dekorativní i užitné předměty s vysokou kvalitou a přidanou uměleckou hodnotou. Kovářství KOVOART Vojtěcha Lauše najdete v obci Vojtěchov v Pardubickém kraji.

Umělecké kovářství a zámečnictví

Vojtěch Lauš vyrábí především kované ploty, mříže, zábradlí, ale i přístřešky a pergoly. Pokud si necháte vyrobit kované ploty, budete mít jistotu, že vám vydrží desítky let a budou stále skvěle vypadat. Výsledný vzhled vašeho nového plotu si sami ve spolupráci s kovářem navrhnete.

Umělecký kovář zajišťuje poradenství v oboru, stejně tak i navrhování kovaných předmětů. Součástí kovářství KOVOART je zaměření daného prostoru včetně montáže přímo u zákazníka. Kovářství vytvoří kované bytové a zahradní doplňky, svícny, osvětlení, kovaný nábytek i krbové nářadí. Umělecký kovář používá při výrobě jak klasické postupy, tak moderní technologie.

Zakázková výroba užitkových i dekorativních předmětů

Kovářství vyrábí kované ploty a další užitné předměty, zaměřuje se i na dekorativní kování. Pokud chcete svůj interiér nebo exteriér ozvláštnit krásně opracovaným kovovým výrobkem, obraťte se na kovárnu ve Vojtěchově. Po domluvě vytvoří plastiku, ozdobné svícny i šperky. Získáte unikátní výrobek, který nebude mít nikdo jiný.

Sochař a řezbář Václav Lemon Prostějovský rodák Václav Lemon (*1981)  absolvoval obor Umělecký řezbář se zaměřením na práce řezbářské a Vyšší odbornou školu uměleckých řemesel v Brně. V současné době se věnuje autorské tvorbě soch a objektů do interiéru i exteriéru. Jeho hlavním motivem jsou zejména ženská těla a jak sám říká: ,,Středem pozornosti, inspirací a předmětem mé tvorby je především žena. Snažím se zachytit její eleganci, krásu, šarm a dokonalost."

Josef Borecký: kamenosochařství a restaurování, Praha

Novozámecká ul. 110 (otočka autobusu), 190 12 Praha 9
Kamenosochařství Josefa Boreckého se sídlem v městské části Praha-Dolní Počernice se sochařskému oboru věnuje již od roku 1981. Vyrábí sochy a jejich kopie, zpracovává kámen v současné i historické architektuře, zaměřuje se také na restaurování a tvorbu umělecky pojatých náhrobků. Své služby poskytuje koncovým zákazníkům, firmám, obcím i organizacím a spolkům. Kamenosochařství s mnohaletými zkušenostmi Josef Borecký se oboru kamenosochařství věnuje již od roku 1981. V počátcích působil jako člen družstva, které restaurovalo historickou architekturu. V roce 1989 se osamostatnil a k restaurování přidal i vlastní uměleckou tvorbu, ve které působí dodnes. Josef Borecký má zkušenosti s návrhem a výrobou soch i jejich kopií, zaměřuje se také na výrobu kamenných prvků pro moderní i historickou architekturu. Ukázky práce naleznete na internetových stránkách kamenosochařství, které sídlí v městské části Praha-Dolní Počernice. Autorská tvorba i restaurování Pan Borecký se specializuje na všechny oblasti kamenosochařství. Nabízí služby restaurování, specializuje se také na vlastní uměleckou tvorbu. Vyrábí například ostění krbů, kamenné portály, okna, fontány, lampy či stoly. Kamenosochařství vyrobí také vázy, domovní znamení, umělecky pojaté náhrobky či prvky zahradní architektury. Naprostá většina kamenných artefaktů je zhotovena na zakázku podle přání a požadavků klienta. Kamenosochař také pořádá různé výstavy, o jejichž průběhu se dozvíte na internetových stránkách.

Petr Kuja: umělecké kovářství, Mutěnice

Dubňanská 397, 696 11 Mutěnice
+420 775 387 477
Chcete své bydlení, firmu nebo jiný objekt vyzdobit funkčním uměleckým prvkem? Obraťte se na umělecké kovářství Petra Kuji, které se zabývá tradičním umělecko-řemeslným zpracováním kovů. Vypracuje pro vás mříže, brány, kování, ploty, zábradlí a další výrobky. Umělecký kovář se kovářskému řemeslu věnuje již řadu let, ovládá pokročilé techniky zpracování kovů a výrobek z kovu zhotoví přesně podle přání a požadavku zákazníka. Umělecké kovářství se nachází v Mutěnicích. Zakázková výroba kování, plotů, zábradlí a jiných předmětů z kovu Umělecké kovářství Kuja zpracovává kovy tradičním způsobem zpracování železa v ohni. Jednotlivé kousky pak spojuje nýtováním nebo svařováním v ochranné atmosféře CO2. Obraťte se na tradiční umělecké kovářství v případě, chcete-li nechat zhotovit funkční stavební prvky, které budou vynikat vysokou estetickou hodnotou. Umělecký kovář vás v rámci úvodní konzultace vyslechne, provede návrh a následnou výrobu. Kovářství Kuja vyrábí například mříže, brány, kování, ploty či zábradlí. Vyrobí také světla, dvířka, krbová kamna, vývěsné štíty či poštovní schránky. Kovářství se pustí také do inovativních projektů a po domluvě vyrobí kovové předměty, s jejichž výrobou nemělo doposud žádné zkušenosti. Umělecký kovář vyrábí i kovové plastiky Umělecké kovářství Kuja se věnuje také čistě umělecké tvorbě. Navrhne a vytvoří uměleckou plastiku, dekorační sloupky, má zkušenost i s výrobou kašny. Pokud je pro vás estetická hodnota zásadní, obraťte se na tradiční kovářství v Mutěnicích.

Co všechno můžete usušit v sušičce na ovoce

V sušičce sušíme šípky, bylinky, houby. Dnes zkusím jabka. Oloupu slupku, protože posledně jsme zjistili, že t...

Jak zařídit dětský pokoj? Pracujte chytře s prostorem, barvami i kreativními doplňky

Krásný článek, já jsem nikdy neměla tak kreativního ducha, když jsem zařizovala pokoj pro staršího syna. Teď p...

Společenství vlastníků jednotek

vlastník nebytového prostoru se domáhá všech práv jako by to byl byt , co vy na to ?

Cena plynu klesla, zaplatíte za něj letos méně? Záleží i na dodavateli

Nějak jsem si nevšiml, že by cena plynu klesala, tak možná loni v tuhle dobu ano, ale letos to naopak leze nah...

S novými službami šetří zákazníci Europe Easy Energy peníze, čas i přírodu

Svojí nabídku za dobu co je máme celkem rozšířili, není to tak dlouho co jsem s nimi k elektřině do sjednal ze...