Petr Kuja: umělecké kovářství, Mutěnice

Chcete své bydlení, firmu nebo jiný objekt vyzdobit funkčním uměleckým prvkem? Obraťte se na umělecké kovářství Petra Kuji, které se zabývá tradičním umělecko-řemeslným zpracováním kovů. Vypracuje pro vás mříže, brány, kování, ploty, zábradlí a další výrobky. Umělecký kovář se kovářskému řemeslu věnuje již řadu let, ovládá pokročilé techniky zpracování kovů a výrobek z kovu zhotoví přesně podle přání a požadavku zákazníka. Umělecké kovářství se nachází v Mutěnicích.

Zakázková výroba kování, plotů, zábradlí a jiných předmětů z kovu

Umělecké kovářství Kuja zpracovává kovy tradičním způsobem zpracování železa v ohni. Jednotlivé kousky pak spojuje nýtováním nebo svařováním v ochranné atmosféře CO2. Obraťte se na tradiční umělecké kovářství v případě, chcete-li nechat zhotovit funkční stavební prvky, které budou vynikat vysokou estetickou hodnotou. Umělecký kovář vás v rámci úvodní konzultace vyslechne, provede návrh a následnou výrobu.

Kovářství Kuja vyrábí například mříže, brány, kování, ploty či zábradlí. Vyrobí také světla, dvířka, krbová kamna, vývěsné štíty či poštovní schránky. Kovářství se pustí také do inovativních projektů a po domluvě vyrobí kovové předměty, s jejichž výrobou nemělo doposud žádné zkušenosti.

Umělecký kovář vyrábí i kovové plastiky

Umělecké kovářství Kuja se věnuje také čistě umělecké tvorbě. Navrhne a vytvoří uměleckou plastiku, dekorační sloupky, má zkušenost i s výrobou kašny. Pokud je pro vás estetická hodnota zásadní, obraťte se na tradiční kovářství v Mutěnicích.

Sochař a řezbář Václav Lemon Prostějovský rodák Václav Lemon (*1981)  absolvoval obor Umělecký řezbář se zaměřením na práce řezbářské a Vyšší odbornou školu uměleckých řemesel v Brně. V současné době se věnuje autorské tvorbě soch a objektů do interiéru i exteriéru. Jeho hlavním motivem jsou zejména ženská těla a jak sám říká: ,,Středem pozornosti, inspirací a předmětem mé tvorby je především žena. Snažím se zachytit její eleganci, krásu, šarm a dokonalost."

KOVOART Vojtěch Lauš: umělecký kovář, Vojtěchov

Vojtěchov 46, 539 01 Vojtěchov
+420 605 442 036
Umělecký kovář Vojtěch Lauš se v rámci své firmy KOVOART zabývá ruční výrobou dekorativních a užitných předmětů z kovu. Pan Lauš vyrobí na zakázku kované ploty, brány, mříže, pergoly i přístřešky. Kovářství vychází vstříc svým zákazníkům a podle jejich požadavků vyrobí dekorativní i užitné předměty s vysokou kvalitou a přidanou uměleckou hodnotou. Kovářství KOVOART Vojtěcha Lauše najdete v obci Vojtěchov v Pardubickém kraji. Umělecké kovářství a zámečnictví Vojtěch Lauš vyrábí především kované ploty, mříže, zábradlí, ale i přístřešky a pergoly. Pokud si necháte vyrobit kované ploty, budete mít jistotu, že vám vydrží desítky let a budou stále skvěle vypadat. Výsledný vzhled vašeho nového plotu si sami ve spolupráci s kovářem navrhnete. Umělecký kovář zajišťuje poradenství v oboru, stejně tak i navrhování kovaných předmětů. Součástí kovářství KOVOART je zaměření daného prostoru včetně montáže přímo u zákazníka. Kovářství vytvoří kované bytové a zahradní doplňky, svícny, osvětlení, kovaný nábytek i krbové nářadí. Umělecký kovář používá při výrobě jak klasické postupy, tak moderní technologie. Zakázková výroba užitkových i dekorativních předmětů Kovářství vyrábí kované ploty a další užitné předměty, zaměřuje se i na dekorativní kování. Pokud chcete svůj interiér nebo exteriér ozvláštnit krásně opracovaným kovovým výrobkem, obraťte se na kovárnu ve Vojtěchově. Po domluvě vytvoří plastiku, ozdobné svícny i šperky. Získáte unikátní výrobek, který nebude mít nikdo jiný.

Josef Borecký: kamenosochařství a restaurování, Praha

Novozámecká ul. 110 (otočka autobusu), 190 12 Praha 9
Kamenosochařství Josefa Boreckého se sídlem v městské části Praha-Dolní Počernice se sochařskému oboru věnuje již od roku 1981. Vyrábí sochy a jejich kopie, zpracovává kámen v současné i historické architektuře, zaměřuje se také na restaurování a tvorbu umělecky pojatých náhrobků. Své služby poskytuje koncovým zákazníkům, firmám, obcím i organizacím a spolkům. Kamenosochařství s mnohaletými zkušenostmi Josef Borecký se oboru kamenosochařství věnuje již od roku 1981. V počátcích působil jako člen družstva, které restaurovalo historickou architekturu. V roce 1989 se osamostatnil a k restaurování přidal i vlastní uměleckou tvorbu, ve které působí dodnes. Josef Borecký má zkušenosti s návrhem a výrobou soch i jejich kopií, zaměřuje se také na výrobu kamenných prvků pro moderní i historickou architekturu. Ukázky práce naleznete na internetových stránkách kamenosochařství, které sídlí v městské části Praha-Dolní Počernice. Autorská tvorba i restaurování Pan Borecký se specializuje na všechny oblasti kamenosochařství. Nabízí služby restaurování, specializuje se také na vlastní uměleckou tvorbu. Vyrábí například ostění krbů, kamenné portály, okna, fontány, lampy či stoly. Kamenosochařství vyrobí také vázy, domovní znamení, umělecky pojaté náhrobky či prvky zahradní architektury. Naprostá většina kamenných artefaktů je zhotovena na zakázku podle přání a požadavků klienta. Kamenosochař také pořádá různé výstavy, o jejichž průběhu se dozvíte na internetových stránkách.

3D obklady a 3D dlažba si pohrají s vaším zrakem

Dobrý den kde by se prosím dala koupit zamkova 3D dlažba? Nemůžeme nikde dohledat. Moc děkuji za odpoved

Vytápění rodinného domu – výhody a nevýhody jednotlivých zdrojů tepla

Přijde mi škoda, že se ve 21. století vytápění pomocí elektřiny omezuje pouze na elektrokotle a přímotopy. Za ...

Dálkové odečty a trendy při měření spotřeby vody a tepla

Je pozoruhodné, že v článku propagujete dálkově odčitatelné přístroje pro měření tepla a vody, protože na stra...

Zahradní krb pro malou zahradu – jak na to?

Dobrý den, při stavbě krbu lze použít různé materiály, od betonu přes přírodní kámen až po kov či litinu. Více...

Zahradní krb pro malou zahradu – jak na to?

A nevíte jaký je dobrý materiál na krb? Protože si hodlám postavit krb sám.