Městské centrum komplexní péče Benátky nad Jizerou

Městské centrum komplexní péče v Benátkách nad Jizerou se zaměřuje na poskytování zdravotních a sociálních služeb. Ty zajišťuje jak ve formě pobytové, tak ambulantní a terénní. V zařízení poskytuje 4 registrované sociální služby, a to domov pro seniory, odlehčovací služby, denní stacionář a pečovatelskou službu. V neposlední řadě provozuje centrum osobní hygieny nebo půjčovnu kompenzačních pomůcek.

Domov pro seniory s kapacitou 40 klientů

Domov pro seniory zřizovaný v Benátkách nad Jizerou zřizovaný Městským centrem komplexní péče poskytuje služby seniorům od 65 let. V současné době má pobytová služba kapacitu pro 40 klientů. Vznikla v roce 2007 jako náhrada za zaniklou službu „Penzion pro důchodce“, která fungovala již od roku 1994.

Základní péče domova pro seniory je hrazena z příspěvku na péči. Zdravotní péči poskytují zdravotní sestry dle ordinace lékaře. Součástí služby je také poskytování základního sociálního poradenství, a to bez úhrady. Personál domova klade důraz na přátelský a vstřícný přístup ke klientům, navíc pro ně pravidelně připravuje kulturní a společenský program.

Odlehčovací a pečovatelská služba

Mezi další činnosti Městského centra komplexní péče v Benátkách nad Jizerou patří zajišťování odlehčovací služby. Jejím posláním je umožnit trvale pečujícím fyzickým osobám nezbytný odpočinek či prostor pro zajištění osobních potřeb. Pečujete o blízkou osobu a potřebujete zajistit péči v době, kdy budete například na dovolené? Využijte profesionální odlehčovací služby, v rámci které bude mít uživatel zajištění pobytu, stravu a podporu kvality života.

Městské centrum v Benátkách se zaměřuje také na zajišťování pečovatelské služby. Tým sociálních pracovnic a pracovníků pomáhá uživatelům v jejich přirozeném domácím prostředí. Kromě Benátek je tato služba poskytována také v obcích Bezno, Chotětov, Kochánky, Mečeříž, Předměřice, Sedlec, Skorkov a Zdětín.

Provoz denního stacionáře

Ambulantní služby klientům, kteří potřebují pomoc jiné osoby, jsou poskytovány v rámci denního stacionáře. Centrum usiluje o zachování kvality života klientů, kteří si přejí zůstat v přirozených domácích podmínkách. Mezi další služby patří provoz prádelny, půjčovny kompenzačních pomůcek nebo centra osobní hygieny.

Péče Těně: domov pro seniory a hendikepované

Těně 76, 338 45 Strašice
+420604846424
Domov Péče Těně poskytuje pečovatelskou služby seniorům a zdravotně postiženým. Středisko v Těních nedaleko Rokycan nabízí dlouhodobé ubytování i krátké odlehčovací pobyty s rodinnou atmosférou a péčí proškoleného personálu. Nepřetržitá péče je určená lidem v důchodovém věku, handicapovaným nebo lidem trpící Alzheimerovou chorobou. Dlouhodobé ubytování nebo odlehčovací pobyty Kvalifikovaný personál složený ze zdravotních sester a pečovatelek poskytuje nepřetržitou ošetřovatelskou, sociální a zdravotní péči seniorům i handicapovaným. Každému klientovi je věnovaná intenzivní péče založená na individuálním přístupu. Zaměstnanci se snaží co nejdéle a nejlépe zlepšit kvalitu života klientů, vycházet vstříc jejich požadavkům i zvyklostem. Odlehčovací služby jsou určené klientům, o které pečuje primárně rodina v domácí péči. Domov Péče Těně nabízí odlehčení pro stálé pečovatele pro dobu jejich nepřítomnosti či odpočinku. Klientům je ve středisku dopřáno vše, co potřebují k lepšímu zdravotnímu stavu i psychické pohodě. Pečovatelské služby pro seniory a zdravotně postižené Domov Péče Těně se nachází v klidné obci obklopené krásnou přírodou na okraji brdských lesů. Pokud to zdravotní stav klientů dovolí, mohou trávit pobyt aktivně procházkami po okolí nebo cvičením a rukodělnými pracemi ve skupině. Domov pro seniory a handicapované organizuje pro své klienty pravidelné kulturní a společenské akce, pestré aktivity i procedury zlepšující zdravotní stav klientů. Nepřetržitá zdravotní, sociální i pečovatelská péče Personál se stará o maximální napodobení domácího prostředí. V případě potřeby nabízí asistenci při běžných činnostech, zprostředkovává kontakt s rodinami a zajišťuje další služby. Personál nabízí ve všední dny docházkovou pečovatelskou službu nebo nepřetržitou péči přímo v domově Péče Těně. Ubytování rodinného typu pro 45 osob je uzpůsobené i pro bezbariérový pobyt. Pro klienty je zajištěná pestrá domácí strava. Domov pro seniory a handicapované Péče Těně sídlí v nově zrekonstruované budově bývalé školy. Odlehčovací pobyty
Nově otevřená Villa Memories ve Fryštáku je určená všem, kteří chtějí prožít nezapomenutelné chvíle v krásné oblasti Hostýnských vrchů. Poskytuje luxusní ubytování ve stylově vybavených pokojích ve vile s nadstandardním vybavením. Každý pokoj má unikátní atmosféru a poskytne maximální komfort včetně nejmodernějšího vybavení včetně iPadu, satelitního televizoru či plně vybaveného minibaru. Villa Memories je oblíbeným místem rodinných dovolených, ale také soukromých či firemních akcí. Nadstandardně vybavené pokoje v osobitém stylu Villa Memories ve Fryštáku je zařízena tak, aby z každého pokoje vyzařoval osobitý styl, který vás přenese do jiného světa. Každý pokoj má svůj příběh a je jen na vás, pro jaký se rozhodne. Pokoje jsou moderně vybaveny, jsou prostorné a zařízené v neokoloniálním stylu. Kromě nového luxusního nábytku budete mít k dispozici i moderní technologie. Samozřejmostí je Wi-Fi připojení či satelitní televizor, hosté však mohou využít také iPady. V pokojích se nachází trezor a vybavený minibar. Luxusní ubytování je vhodné pro ty, kteří si chtějí vychutnat dokonalou relaxaci, sportovní aktivity či krásné prostředí Hostýnských vrchů. V přízemí vily je k dispozici kuchyň, jídelna a velký obývací pokoj s kapacitou pro 16 osob, který slouží jako společenská místnost. Villa Memories zajistí kromě luxusního ubytování i možnost cateringu. Hosté si vyberou z několika pokrmů teplé i studené kuchyně. V okolí se nachází také řada restaurací, do kterých je zajištěn bezplatný odvoz. Wellness a soukromé spa pro každého hosta Součástí luxusního ubytování ve Ville Memories je možnost využití wellness služeb a soukromé spa. Odpočiňte si ve vyhřívaném bazénu s protiproudem a vlnami. Vychutnejte si svůj oblíbený drink a sledujte při tom televizi. Personál pro vás také rád připraví speciální koupele, odpočinout si můžete i v bylinkové sauně. Součástí wellness služeb je i pestrá nabídka masáží prováděných certifikovanou masérkou. Balíčky luxusního ubytování Prožijte nezapomenutelné dny v luxusní vile ve Fryštáku a využijte některý z nabízených balíčků. Villa Memories je boutique resort přizpůsobený pro vybranou klientelu. Pro příznivce golfu je určen balíček Luxury Golf Days, který zahrnuje vstup a odvoz na golfové hřiště. Balíček Luxury Wine Days je přizpůsoben pro milovníky vína a zahrnuje řízené degustace s profesionální degustátorkou. Příznivci zdravého životního stylu ocení balíček Luxury DetoxMe Days, jehož součástí jsou i lekce jógy, zdravá all inclusice strava či sestavení individuálního jídelníčku.
Františkovy Lázně patří mezi vyhlášené lázeňské město, které nabízí nespočet příležitostí k fyzickému i duševnímu odpočinku. Jedním z moderních lázeňských a ubytovacích zařízení je čtyřhvězdičkový lázeňský hotel Pyramida. Nabízí nejen komfortní ubytování, ale také wellnessové a lázeňské pobyty pro aktivní odpočinek i relaxaci. Hotel nabízí i prostory pro firemní a společenské akce. Součástí hotelového komplexu je moderně zařízená restaurace. Lázeňské pobyty ve Františkových Lázních Navštivte lázeňský hotel Pyramida ve Františkových Lázních a užijte si jeden z mnoha nabízených wellness a lázeňských pobytů. Hotel poskytuje komplexní lázeňskou péči, wellness služby, zaměřuje se na léčbu bolesti zad (MTT). Pro své klienty si hotel připravil řadu výhodných balíčků, které jsou uzpůsobené pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi. Komfortní ubytování v pokojích i apartmánech Čtyřhvězdičkový hotel Pyramida nabízí pohodlné ubytování v jednolůžkových a dvojlůžkových pokojích i apartmánech, které jsou umístěny v hlavní budově hotelu a v dependanci. Ta je vzdálená přibližně 20 metrů od hlavní budovy. Hotelový komplex se nachází v klidně části lesoparku, jehož součástí je i hotelová obora. Všechny pokoje a apartmány jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, LCD televizorem, Wi-Fi bezdrátovým připojením k internetu, minibarem a sejfem. Součástí některých pokojů je i balkon. Restaurace a prostor pro firemní akce Nedílnou součástí hotelového komplexu Pyramida je luxusní restaurace, jejíž základem je široká nabídka kvalitních a čerstvých pokrmů české i mezinárodní kuchyně. O přípravu chutných pokrmů se stará tým kuchařů pod vedením šéfkuchaře Martina Bryxe. Hotel nabízí možnost ubytování se snídání, polopenzí i plnou penzí. Pro své hosty restaurace připravuje i luxusní degustační menu či akce na míru. Hotel Pyramida je vhodný pro pořádání svateb, oslav, ale také společenských a firemních akcí. K dispozici je i seminární salonek s technickým vybavením. Pro stále obchodní klienty pak nabízí lázeňský hotel i VIP klub přinášející řadu výhod včetně výměny nasbíraných bodů za bezplatné lázeňské pobyty.

Domov se zvláštním režimem Terezín: pobytové zařízení poskytující sociální služby

Náměstí Čs. armády 84, 411 55 Terezín
+420 778 424 202
Domov se zvláštním režimem Terezín se nachází v nejstarší budově ve městě postavené v roce 1780. Leží ve středu města přibližně 3 km od měst Litoměřice a Bohušovice nad Ohří, ve kterých se nachází železniční stanice. Odtud můžete do Terezína pokračovat autobusovou dopravou. Domov Terezín je pobytové zařízení poskytující sociální služby, ve kterém mají klienti možnost volného pohybu po zařízení i mimo něj. Cílová skupina Domova Terezín Posláním Domova se zvláštním režimem Terezín je zajistit bydlení klientům, kteří se dostali do nepříznivé životní situace a vyžadují pravidelnou pomoc jiné osoby. Služby jsou určeny dospělým osobám od 19 let včetně. Přednost pro přijetí do zařízení mají osoby s trvalým pobytem v Praze. Cílovou skupinou Domova Terezín jsou zejména osoby s chronickým dušením onemocněním, kombinovaným postižením nebo závislostí na návykových látkách. Služby nejsou poskytovány osobám s diagnózou mentálního postižení. Ubytování pro jednotlivce i páry Klienti Domova Terezín jsou ubytováni v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. V případě zájmu může klient bydlet i mimo zařízení a využívat sociálních služeb. Domov nabízí ubytování i manželským nebo partnerským dvojicím. Pokoje jsou uzamykatelné a po dohodě mohou být vybaveny vlastním nábytkem či zařízením. Díky dobré lokalitě v centru města mohou klienti navštěvovat okolní obchody nebo služby. Zařízení respektuje zvyklosti svých klientů a umožňuje jim takový způsob života, který jim poskytne podporu v oblastech, ve kterých ji klient nejvíce potřebuje a chce přijímat. Zařízení usiluje o pozitivní změnu v životním stylu, aby nedocházelo k vyloučení ze společnosti. Součástí péče o klienty je celodenní stravování. Sociální služby a lékařská péče Nedílnou součástí činnosti Domova se zvláštním režimem Terezín jsou sociální služby. V zařízení se nachází 6 oddělení, která jsou rozdělena dle diagnóz a fyzických schopností. Tým zkušených sociálních pracovníků zajišťuje poskytování sociálních služeb v rozsahu potřeb klientů. Zdravotní péči ubytovaným zajišťuje zařízení formou zvláštní ambulatní péče na náklady zdravotního pojištění. Do zařízení pravidelně dochází interní lékař, psycholog, psychiatr, kožní lékař i rehabilitační lékař.

Zdravé bydlení

Ani jsme dlouhá léta nevěděla o tom, že doma by to mohlo být na prd. Naopak jsem si říkala, že je lepší i nevě...

Uzení kuřat - když drůbeží maso není nudné

Zkuste kuře vykostit, potrit pastou ze soli a česneku a nalozit na 3 dny do laku . Potom z kuřete udělejte rol...

Co všechno můžete usušit v sušičce na ovoce

V sušičce sušíme šípky, bylinky, houby. Dnes zkusím jabka. Oloupu slupku, protože posledně jsme zjistili, že t...

Cena plynu klesla, zaplatíte za něj letos méně? Záleží i na dodavateli

Nějak jsem si nevšiml, že by cena plynu klesala, tak možná loni v tuhle dobu ano, ale letos to naopak leze nah...

S novými službami šetří zákazníci Europe Easy Energy peníze, čas i přírodu

Svojí nabídku za dobu co je máme celkem rozšířili, není to tak dlouho co jsem s nimi k elektřině do sjednal ze...