5 tipů na moderní obývací stěny – inspirujte se!


isnpirace obývacích stěn

Také se celý den těšíte, až se k večeru pohodlně usadíte do své oblíbené pohovky a odpočinete si u zajímavého filmu nebo knihy? Zařiďte si obývací stěnu čistě a útulně. Pokud bojujete s úložnými prostory, zakomponujte do obývací stěny i police a otevřené nebo uzavřené skříňky, které pojmou knihy, dekorace a další různé předměty. Pokud stále nevíte, jak by mohla vaše nová obývací stěna vypadat, inspirujte se 5 zdařilými realizacemi či vizualizacemi.

1) Dominantní dřevodekor a netradiční police

Při realizaci obývací stěny můžete volit různé materiály a dekory, a to nejen v případě samotného nábytku, ale také obložení nebo nátěru stěny. Příkladem toho je níže uvedená vizualizace obývacího pokoje, která zajímavým způsobem kombinuje strohost bílého nábytku s výrazným dřevěným dekorem. Ten je využitý nejen pro obložení stěny, ale také pro zhotovení výrazné hluboké skříně, která by v bílé barvě vypadala až příliš nápadně.

Skvělým detailem je police na knihy, která je oproštěna od klasického rovného tvaru. Ostré lomené úhly umožňují estetické uložení knihy a rozbíjí jednotvárnost a rovných linií, se kterými se v prostoru bohatě pracuje.

2) Černý nábytek jako kontrast k betonu

S betonem a dalšími surovými materiály se v moderním interiérovém designu pracuje velmi často. Navrhnout k takovému stylu vhodný typ obývací stěny však není vůbec snadné. Níže zobrazená realizace obýváku je jasným důkazem, že prostor lze zařídit velmi skromně, a přesto funkčně.

Poměrně vysoká skříň pod televizorem ve výrazném tmavém odstínu navozuje pocit komornosti a výstřednosti. Současně pojme spoustu předmětů a vybavení, které zůstanou očím skryté za dvířky. Protože se v prostoru nenachází žádný další nábytek, monumentální betonový obklad zůstává stále dominantní a výrazným rysem obývacího pokoje.

3) Kontrast bílé a černé funguje i v obývacím pokoji

Prostor obývacího pokoje by neměl být při sledování televize či odpočinku rušivý a nemá na sebe strhávat přílišnou pozornost. Sázkou na jistotu je pořízení obývací stěny v dominantní bílé barvě, kterou opticky ozvláštní kontrast černých prvků. O úložné prostory není v níže uvedeném případu nouze, přesto prostor díky lehkým čistým odstínům působí vzdušně a nepřeplácaně.

4) Plovoucí skříňky prostor provzdušní

Velkým trendem v segmentu obývacích stěn jsou skříňky montované přímo na stěnu, které navozují dojem levitace. V kombinaci s velkým televizorem zavěšeným na stěně působí interiér odlehčeně a vzdušně. Skříňky namontované přímo na stěně navíc usnadňují úklid a jsou vhodné zejména při používání robotických vysavačů, kterým nebudou zbytečně překážet.

Z hlediska barevného ladění i v tomto případě na prvním místě střídmost a jednoduchost. Dřevodekor nábytku se v prostoru nachází v přiměřeném množství, velké bílé plochy stěn jsou pak ozvláštněny šedým nátěrem v prostoru obývací stěny. Právě šedá zdůrazňuje důležitost prostoru kolem televizní obrazovky a poutá na sebe pozornost.

5) Obývací stěna – hodně úložného prostoru a bez televize

Mnozí na obří televizor nedají dopustit, jiní se naopak snaží displejům obrazovek co nejvíce vyhýbat a doma TV vůbec nechtějí. Tak je tomu i v případě majitele níže zachyceného interiéru, který se místo televizoru rozhodl pro pořízení poutavého obrazu, jenž se společně s krbovými kamny podílí na vytvoření hřejivé atmosféry. O úložné prostory není ani v tomto obýváku nouze. Celá stěna je vybavena velkým počtem otevřených polic, které poslouží jako výkladní skříň dekorací i praktická knihovna.

Prostor obývacího pokoje se dá zařídit různými způsoby. Promyslete si, co od nového obýváku očekáváte a jakým způsobem jej využíváte. Pro některé je důležitý úložný a výstavní prostor, jiné dají přednost čistému designu. Někdo si zase obývák bez televizoru nedovede představit, jiný o něm nechce ani slyšet. Finální výběr a návrh je jen na vás!

Podívejte se i na další inspirativní články, které jsme pro vás v minulosti připravili:

publikováno: 29. 9. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.