Všechny články

Proměňte staré knihy v originální a okouzlující dekorace

Povalují se vám po knihovně hromady starých knih, u kterých už tak nějak tušíte, že je nikdy neotevřete? Nevyhazujte je, ale proměňte je v okouzlující bytové dekorace, které dodají vašemu interiéru šmrnc a osobitý charakter.

Dílenské stoly

Když se řekne dílenský stůl, možná se vám vybaví obraz starého, ošoupaného a masivního stolu, na kterém se děda ohání kladivem a má ruce po lokty umazané od oleje. Máte ale i jiné alternativy. Víte jaké?

Dejte starým nádobám druhý život. Proměňte je v okouzlující zahradní dekorace

Povalují se vám doma nebo po zahradě staré květináče, konvice, plechovky a další nádoby, které se chystáte vyhodit? Chyba! Vdechněte jim nový život a proměňte je v originální a okouzlující dekorace, které dodají vašemu venkovnímu prostoru šmrnc a charakter.

6 věcí, které byste měli udělat těsně před odjezdem na dovolenou

Chystáte se na dlouho očekávanou dovolenou a už se konečně blíží? Příprava před odjezdem je podstatná, abyste si svou dovolenou užili bez stresu a zbytečných starostí. Správnou přípravou zajistíte, aby váš domov zůstal bezpečný a vy se mohli naplno věnovat odpočinku.

Trendy v barvení vlasů pro rok 2024: Odvážné, zářivé a plné výrazu

Když se podíváme na rok 2024, odvážné a zářivé barvy vlasů jsou připraveny zazářit a definovat trendy v oblasti péče o vlasy. Přední kadeřníci a barevní specialisté předpovídají, že nadcházející rok bude plný kreativity, sebevyjádření a hravých barevných efektů. Připravte se ponořit se do světa živých odstínů, od smělých primárních barev až po jemné pastelové tóny.

Rebarbora – skromná zelenina našich zahrádek

Viděli jste u někoho na zahradě velký keř s mohutnými listy podobnými lopuchu? Právě tak vypadá rebarbora (reveň). A v roce 2024 roste díky příznivému počasí velmi dobře. Tak trochu zapomenutá, avšak poslední dobou opět více vyhledávaná zelenina pro mnohostranné použití v kuchyni.

Bezpečnost dětí na zahradě – Opatření a tipy pro vytvoření bezpečného prostoru

Zahrada je skvělým místem pro dětské hry a odpočinek na čerstvém vzduchu. Je ale důležité zajistit, aby tento prostor pro ně byl bezpečný. Bezpečnost dětí na zahradě je významným faktorem, který rodiče nemohou podceňovat. V tomto článku vám představíme několik opatření a tipů, jak vytvořit bezpečné prostředí pro vaše ratolesti.

Fotovoltaická elektrárna: Vyplatí se v roce 2024? 

V roce 2024 zažívá fotovoltaika významný technologický pokrok, který přináší vyšší účinnost a finanční úspory. Očekává se, že instalace fotovoltaických systémů porostou o 20 % díky inovacím. Jaké jsou výhody, možnosti dotací a vyplatí se do fotovoltaiky investovat?

Proměňte odpad v poklad: Inspirativní tipy na recyklaci v zahradě

Když dáte starým věcem nový život a zároveň zkrášlíte svůj domov, dostaví se skvělý pocit z dobře odvedené práce. Zahrada je přitom ideálním místem, kde popustit uzdu fantazii a zrecyklovat materiály, které by jinak skončily v koši.

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Dílenské stoly

Když se řekne dílenský stůl, možná se vám vybaví obraz starého, ošoupaného a masivního stolu, na kterém se děda ohání kladivem a má ruce po lokty umazané od oleje. Máte ale i jiné alternativy. Víte jaké?

Byt

Instalace solárních panelů na balkon: Výhody a nevýhody

Je začátek června a slunce svítí jako divé. V době vyšších cen energií a zvyšujícího se důrazu na ekologii přitom hledáme alternativní způsoby, jak snížit energetické náklady a zároveň chránit planetu. Solární ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Dejte starým nádobám druhý život. Proměňte je v okouzlující zahradní dekorace

Povalují se vám doma nebo po zahradě staré květináče, konvice, plechovky a další nádoby, které se chystáte vyhodit? Chyba! Vdechněte jim nový život a proměňte je v originální a okouzlující dekorace, které dodaj...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Proměňte staré knihy v originální a okouzlující dekorace

Povalují se vám po knihovně hromady starých knih, u kterých už tak nějak tušíte, že je nikdy neotevřete? Nevyhazujte je, ale proměňte je v okouzlující bytové dekorace, které dodají vašemu interiéru šmrnc a osob...