5 trendů pro moderní koupelny v roce 2020


trendy v koupelně

Čeká vás v příštím roce realizace nové koupelny a hledáte dobrý zdroj inspirace? Pak zbystřete. Právě pro vás jsme vybrali 5 výrazných trendů pro rok 2020, které se už nyní odráží v návrzích mnoha bytových designérů a koupelnových studií. Moderní koupelny budou svým stylem, výběrem materiálu i barevných kombinací navazovat na současné tendence, revoluci ve světě koupelen proto nečekejte. Velkým plusem je sklon k nadčasovému designu a uplatňování přírodních materiálů, které, byť jsou trendové, jen tak nevyjdou z módy.

1) Obklady a dlažby v imitaci přírodních materiálů

Návrat k přírodním materiálům je výrazný už několik let a tento trend bude pokračovat i v roce 2020. Přírodní materiály se volí nejen v moderních koupelnách, ale i dalších bytových prostorách od kuchyně po ložnici. Přírodní struktury byly ve velké míře k vidění i na uskutečněném prestižním veletrhu CERSAIE, který patří mezi nejdůležitější evropské přehlídky obkladů, dlažeb i koupelnového nábytku.

Pokud při navrhování nové koupelny sáhnete po kamenném nebo dřevěném obkladu, chybu rozhodně neuděláte. Výrobci obkladových materiálů pak s oblibou představují i zdařilé imitace přírodních materiálů, které jsou zpravidla cenově dostupnější a vynikají i svými vlastnostmi. Keramické nebo betonové obklady s povedenou imitací žuly, mramoru a dalších druhů přírodního kamene mají v moderních koupelnách zelenou. Prostor ozvláštní a dodají mu na exkluzivitě.

2) Moderní technologie pronikají i do světa koupelen

Patříte mezi příznivce high-tech technologií a žasnete nad možnostmi, které umožňují moderní SMART systémy inteligentních domácností? Pak vás potěší, že se nové inovativní technologie stále častěji objevují i v moderních koupelnách. Dobrým příkladem jsou inteligentní detektory úniku vody, které při stavu nouze vysílají upozornění, a kromě výstražné signalizace odešlou informace o vzniklém problému na e-mail uživatele.

 Na trend využívání moderních technologií už před nějakou dobou zareagovala také břeclavská společnost Alcaplast, která se zabývá vývojem a výrobou sanitární techniky. Pro předstěnové instalační systémy vyvinula moderní bezdotyková ovládací tlačítka, která umožňují bezkontaktní splachování toalety pouhým přiblížením ruky. Tlačítka jsou navíc vybavena osvětlením, které se aktivuje při vstupu pomocí infračerveného čidla. Přes zabudovaný mini USB port bezdotykového tlačítka může uživatel po připojení k počítači nastavit čas malého a velkého spláchnutí, barvu a intenzitu osvětlení i délku dosvitu.

3) Netradiční kombinace vzorů a materiálů

Další trend moderních koupelen pro rok 2020 spočívá v kombinování různých materiálů, struktur a tvarů, které k sobě na první pohled nejdou příliš dohromady. Šedé betonové obklady se tak citlivou volbou designéra dobře propojí s vodovodními bateriemi v bronzovém dekoru, koupelnu pak ozvláštní třeba i teplé cihlové odstíny nebo koupelnové vybavení ze skla či oceli. Inspiraci pro moderní koupelny můžete čerpat z různých stylů, které jsou stále vyhledávané. Patří mezi ně například skandinávský, urbánní nebo glamour styl bydlení.

4) Závěsné toalety budou v moderních koupelnách stále dominovat

Při pohledu do katalogů koupelen i konkrétních realizací je zřejmé, že klasickým volně stojícím toaletám v podstatě odzvonilo. Závěsné toalety se moderních koupelnách používají už delší dobu a tento trend bude pokračovat i příští rok. Obliba závěsných toalet vede výrobce koupelnového vybavení k neustálým inovacím předstěnových instalačních systémů, které usnadní montáž a zajistí maximální variabilitu. Stejně tak je tomu i v případě zmiňovaného výrobce Alcaplast, který se výrobou předstěnových instalačních systémů dlouhodobě zabývá. V nabídce má různé typy, ať už pro zazdívání, nebo suchou instalaci. Nabídku rozšířil také o SLIM moduly, které jsou vhodné i do malých prostor včetně bytových jader. Díky tloušťce pouhých 84 mm se hodí v podstatě do jakéhokoliv prostoru.

5) Využívání ekologických recyklovatelných materiálů

Snaha o šetrný přístup k životnímu prostředí soustavně ovlivňuje všechny oblasti bydlení a pochopitelně se projevuje i v návrzích koupelnových prostorů. V moderních koupelnách tak často narazíte na výrobky z ekologických a snadno recyklovatelných materiálů. Patří sem již zmíněný přírodní kámen, ale také dřevo, korek nebo bambus. Na zvýšenou poptávku po výrobcích, které nezatěžují životní prostředí, pochopitelně reagují i sami výrobci koupelnového vybavení a na trh uvádí nové produkty z recyklovatelných materiálů.

Věříme, že pro vás zmíněné trendy pro koupelny na rok 2020 budou dobrou inspirací. Ať už se rozhodnete pro volbu přírodních materiálů, imitací, implementování nových technologií či montáž závěsné toalety, budete zase o krok blíž na cestě za moderní luxusní koupelnou, která vám bude dělat radost mnoho let.

publikováno: 20. 12. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.