6 tipů na bytové doplňky a dekorace, které ozvláštní každý interiér


isnpirace bytové doplňky6

Rádi byste ozvláštnili svůj interiére zajímavým doplňkem nebo dekorací, ale neví, po kterém sáhnout? Vedle výběru je velmi důležité i vhodné zakomponování do konkrétního prostoru. Připravili jsme pro vás další inspirativní článek, ve kterém představujeme 6 tipů na bytové doplňky a dekorace. Možná neseženete identický typ doplňku, ale to nevadí. Inspirujte se zejména charakteristikou, typy a začleněním do místnosti.

Drátěný koš (nejen) na knihy

Koše, tašky nebo boxy v interiéru nejen dobře vypadají, ale mají i své praktické využití. V případě kovového drátěného koše to platí dvojnásob. Můžete jej využít k uložení knih nebo jiných předmětů, v případě potřeby koš snadno přesunete na jiné místo nebo si jej vezmete kamkoliv s sebou. Černá barva drátování se hodí do interiérů v různých barvách a vyvolává zajímavý kontrastní dojem zejména v kombinaci s bílou.

Vyvýšený květináč

Pěstujete květiny nebo rostliny, které byste rádi zvýraznili a zviditelnili, ale nejsou až tak velkého vzrůstu? Pokud květináč s malou květinou či trávou postavíte přímo na podlahu, buď si jí ani nevšimneme, nebo o ni budete pravidelně zakopávat. Samozřejmě je možné vyřešit tento problém pořízením vysokého květináče o velkém průměru, v něm však rostlina menšího vzrůstu nebude vypadat nejlépe. Skvělým řešením je pořízení vyvýšeného květináče menších nebo středních rozměrů, který vidíte na obrázku níže. Květináč má ideální velikost vzhledem k pěstované rostliny, protože je však položený na dřevěném podstavci, je opticky výše.

Barevně sladěný budík

Většina z nás používá k probouzení budík, který je součástí mobilního telefonu. Přesto mají tradiční mechanické budíky něco do sebe. Hezky vypadají, snadno se ovládají, nemusí se dobíjet a jsou spolehlivé. Pokud pořízení takového budíku zvažujete, popřemýšlejte, jestli bude do celkového konceptu ložnice zapadat. Budík budete mít pravděpodobně položený na nočním stolku v těsné blízkosti s polštáři a peřinami. Popřemýšlejte proto, které barevné kombinace pro své povlečení používáte nejčastěji a pokuste se pořídit takový budík, který bude k vašemu stylu nejlépe pasovat. Na detailech záleží i v ložnici!

Soška nebo těžítko s oblíbeným motivem

Hranice mezi vkusným bytovým doplňkem a kýčem je velmi tenká. Pokud se vám však podařil stát někde uprostřed, nemusíte se bát do svého bytu či domu zakomponovat i méně tradiční motivy dekorací. Máte rádi Star Wars? Klidně svůj interiér ozvláštněte soškou s motivem robota C3PO! Nebojte se v interiérovém designu promítnou své záliby, žánry i styly. Buďte však střídmí a takových dekorací umístěte v prostoru jen několik. V opačném případě bude interiér působit kýčově, infantilně i přeplácaně a bude připomínat spíš dětský pokoj.

Patina jako výrazný prvek interiéru

V posledních letech se v oblasti interiérového designu velmi často pracuje s patinou. Oprýskané stěny, staré poškrábané povrchy a další materiály, které už něco zažily, tak mohou mít v domě i bytě své pevné místo. Jaké doplňky do takového interiéru zvolit? Ideální jsou kombinace dřeva a kovu, jak můžete vidět i na fotografii níže. Jednoduchý kovový regál s dřevěnými policemi se do prostoru skvěle hodí a dekorace v podobě kovového květináče styl skvěle podtrhují.

Designový difuzér

Patříte mezi příznivce aromaterapie? Pak si pořiďte aroma lampu, svíčku nebo difuzér, který bude vynikat nejen svou vůní, ale také vzhledem. Na trhu narazíte na různé typy designově zpracovaných difuzérů z nejrůznějších materiálů. Obzvláště působivě vypadají skleněné aroma difuzéry vyrobené v různých barevných kombinacích.

Nenechte si ujít další články plné inspirací:

publikováno: 8. 10. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.