PR článek

Alcaplast má své místo mezi stovkou nejlepších firem na českém trhu


IMG-20181203-WA0005

Již dvacáté třetí slavnostní vyhlášení ankety Českých 100 nejlepších letos proběhlo v pátek 30. listopadu ve Španělském sálu Pražského hradu. Břeclavský výrobce Alcaplast se umístil na fantastické 81. pozici. Patří tak mezi ty nejlepší na českém trhu, kterým vévodí škoda Auto, ČEZ či Agrofert a dokázal tak, že i sortiment sanitární techniky je na našem trhu nepostradatelný. Tato prestižní soutěž oceňuje obdivuhodné výsledky českých firem a přirozeně pomáhá budovat umístěným kandidátům zaslouženou publicitu.

Profesionalita a odbornost je základ pro úspěch v soutěži

Společnost Comenius uděluje ocenění již od roku 1996. Konečné umístění firmy je určeno součtem nominací od stanovených odborníků. Letošní rok bylo rozesláno 25 000 dotazníků. Na základě navrácených vyplněných dotazníku pak ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR vznikl seznam umístěných firem.

Nominována může být firma, která je v české republice registrovaná, odvádí zde daně a zaměstnává nejméně 20 pracovníků. Její obrat navíc musí za posledních dvanáct kalendářních měsíců překročit 30 milionů korun. Alcaplast tak dokázal, že zaměstnává odborníky, kteří svoji profesi berou vážně a je opravdu jedničkou ve svém oboru.

Vyhlášení se zúčastnili osobně majitelé společnosti Alcaplast - Radka Prokopová a František Fabičovic

Alcaplast má bezkonkurenční postavení na trhu se sanitární technikou

Břeclavská firma Alcaplast působí na českém trhu již 20. let. Z původně rodinného podniku je dnes vlivná společnost, která vyváží své výrobky do více než šedesáti zemí na světě. Export tvoří přibližně 70 % produkce a Alcaplast je tak největším výrobcem sanitární techniky ve východní a střední Evropě.

Kromě kvality produktů, která je přirozeně na prvním místě, hraje podstatnou roli při výrobě i design. Alcaplast promítá eleganci i do těch nejmenších detailů, spolupracuje s vrcholovými českými designery a vytváří tak nové trendy. Důkazem úspěchu Alcaplastu v tomto směru je prémiová značka ALCA, produktová řada FLAT, bezdotyková tlačítka s podsvícením a několik získaných ocenění, jako je například Red Dot Award.

Kvalita a design není vše. Alcaplast inovuje a neschází mu lidský přístup

Kvalitní produkty a prestižní ocenění však nejsou to jediné, co dělají Alcaplast lídrem na českém trhu. Předním výrobcem sanitární techniky je firma také proto, že neustále zdokonaluje procesy v oblasti techniky a pravidelně školí svůj personál. Nabízí zaměstnání více než 550 lidem, spolupracuje se školami a pomáhá budoucím absolventům rozvíjet jejich schopnosti. Alcaplast vyhlašuje soutěže a uděluje ocenění, například za nejlepší návrhy na zlepšení v oblasti managementu. Pravidelně také umožňuje veřejnosti nahlédnout do výrobních hal, představuje postupy výroby a pořádá dny otevřených dveří.

logo Alcaplast

 

publikováno: 4. 12. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.