PR článek

Alcaplast prolamuje ledy a spolupracuje se školami. Vyhlašuje soutěže, nabízí školení i pracovní místa.


Alcaplast spolupráce střední školy

Alcaplast, břeclavský výrobce sanitární techniky, opět letos na podzim dokázal, že je moderní rozvíjející se společností a lídrem ve svém oboru. Dny otevřených dveří, které se koncem září uskutečnily ve výrobních halách společnosti i školícím středisku, sklidily nemalý úspěch. Nejen že se dveře otevřeli široké veřejnosti, Alcaplast se rozhodl zpřístupnit cestu do svého výrobního okruhu i studentům a žákům v regionu a hrdě tak usiluje o snížení věkového průměru! Na mladé potenciální zájemce o práci zapůsobil výrobce vyspělou robotizací a především vyhlášením zajímavých soutěží o atraktivní ceny.

Lídr, který formuje směr vývoje ve svém oboru

Na břeclavsku doposud jiná firma nevyvinula dostatečnou iniciativu k rozvoji spolupráce se středními školami. Akce s cílem představit možnosti uplatnění a namotivovat žáky z učňovských oborů pro práci v jejich sféře i po ukončení studií tak vznikla za podpory Okresní hospodářské komory Břeclav i hejtmana jihomoravského kraje Bohumila Šimka. Kromě jedinečné možnosti exkurze do výrobních hal byly pro žáky i jejich učitele vyhlášeny netradiční soutěže.

S Alcaplastem lze získat zkušenosti i interesantní ceny!

Pro studenty a žáky středních škol Alcaplast připravil specifické soutěže, rozdělené do tří formací podle účelu – kreativní oddíl, IT oddíl a oddíl s návrhy ke zlepšení. Do první kreativní části mohou soutěžící přihlásit svoje návrhy na slogan nebo třeba nové logo společnosti. V druhé IT části budou hodnoceny vývojářské projekty, jako je třeba námět pro mobilní aplikaci. V poslední třetí kategorii můžou studenti soutěžit o nejlepší zlepšovací návrh usnadňující procesy jak ve výrobě nebo interních systémech podniku, tak ve vztahu k zákazníkům. 

Na vítěze čekají věcné ceny jako například notebook, kamera Go Pro, mobilní telefon, bezdrátové reproduktory a další chytrá technická výbava. Přihlášky do soutěže lze podávat do 15. listopadu.

Soutěže nejen pro žáky

Kromě soutěží pro studující talenty Alcaplast představil další projekt, který vyzývá jejich učitele. Ti tak mohou navrhnout pro svoje žáky vzdělávací program, formu praxe či předmět, který bude zapojen do výuky. Vizí tohoto projektu je vzbudit ve studentech zájem o profesi a vlastní rozvoj prostřednictvím vyučujících, kteří je mají vhodně motivovat.

Vedení společnosti nepochybuje o efektivitě projektu ani o velkém zájmu ze strany vyučujících. Zapojením do projektu totiž učitelé získají pro svoji školu možnost dlouhodobější spolupráce s výrobcem a mohou svým absolventům poskytnout lepší uplatnění v odvětví.

Alcaplast školení DOD

Školení, profesní rozvoj i volná pracovní místa!

Alcaplast tak nastaratoval jako první v okolí širší spolupráci se školami i jejich vedením a potenciálně tak boduje ve snaze získat nové pracovníky a snížit věkový průměr společnosti. Již delší dobu firma realizuje školení a podílí se na profesním rozvoji nejen učňů ve svém oboru.

Pokud by vás zajímala práce v dynamické společnosti s vysokým stupněm robotizace, neváhejte a navštivte webové stránky www.alcaplast.cz/kariera, kde personální oddělení prezentuje aktuální nabídky volných pozic.

Více o spolupráci se školami.

publikováno: 26. 10. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.