PR článek

Alcaplast testuje speciální modul pro hendikepované


Bezbariérový modul pro hendikepované

Další mílovým krokem k plně bezbariérové koupelně bude speciální modul pro hendikepované osoby od firmy Alcaplast, která ho nyní testuje v brněnské Fakultní nemocnici. Jaké výhody hendikepovaným a tělesně postiženým přinese vysvětlil generální ředitel břeclavské společnosti František Fabičovic.

„Tento WC modul slouží jako instalační rám do zdi, na který se zavěsí toaletní mísa pro invalidy. Vyznačuje se hned několika specifickými vlastnostmi. Je osazený elektrickým lineárním pohonem, který umožňuje nastavovat výšku toalety v rozmezí až třiceti centimetrů," prozradil Fabičovic.

Díky elektronickému ovládacímu panelu budou moct hendikepovaní toaletu nejen posunovat nahoru a dolů, ale také ji spláchnout, nebo si v případě potřeby přivolat pomoc personálu nemocnice.

„Uložení panelu jsme promýšleli s vývojáři přesně tak, abychom co nejvíce ulehčili obsluhu WC lidem hendikepovaným, starším a nemohoucím, nebo v nemocnicích pacientům po operacích kloubních implantátů," doplnil ředitel společnosti, která je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě.

Modul má podle jeho slov zcela nově navrženou nosnou konstrukci i její posuvnou část. „Velkou pozornost jsme také věnovali způsobu uložení pohonu a elektrickému ovládání oplachu toalety. První reakce z testovacího provozu jsou velmi pozitivní, nicméně máme před sebou ještě dlouhou cestu, lemovanou mnoha zkouškami ve státní a interní zkušebně," usmíval se spokojeně ředitel.

Speciální modul pro hendikepované

publikováno: 22. 1. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.