Americká lednice – luxus, který má i své nevýhody


americká lednice_3

Americké lednice jsou zejména v našich končinách pořád symbolem luxusu. I když jsou stále dostupnější a jejich cena je už téměř srovnatelná s kvalitními klasickými lednicemi, stále je nacházíme zejména v honosnějších kuchyních. V souvislosti s americkými lednicemi se vždy mluví jen o jejich výhodách. Často se však zapomíná na to, že i tento typ ledniček má své nevýhody – a je jich hned několik. Pokud budete nákup americké lednice v budoucnu zvažovat, nenechte se zlákat jen jejich přednostmi, ale počítejte i s nevýhodami, které vám přinesou.

Americká lednice zabere spoustu místa

Hlavní nevýhoda amerických lednic je zřejmá – oproti těm klasickým zaberou mnohem více místa. Nejen že jsou širší, protože mají dvě křídla, ale obvykle jsou i hlubší. Proto nemusí pasovat ke každé kuchyňské lince – mohly by z ní vyčuhovat. S pořízením americké lednice byste proto měli počítat už při návrhu nové kuchyně a velikost linky přizpůsobit hloubce lednice. Vzhledem k tomu, že má americká lednice 2 dvířka, je třeba ji umístit volně do prostoru, aby se dala bez problémů otevřít.

Rozmyslete si, jestli využijete plnou kapacitu lednice

Americká lednice je skvělým pomocníkem do početnějších rodin a všude tam, kde je frekvence pohybu vysoká. Velká kapacita americké lednice je její hlavní předností, ale dobře si rozmyslete, jestli ji vůbec využijete. Poloprázdná lednice v domácnosti nevypadá zrovna nejlépe, na druhé straně svádí k tomu ji přeplnit potravinami, které ani nespotřebujete. I když se moderní americké lednice konstruují jako nízkoenergetické, vzhledem ke svým rozměrům přece jen spotřebují obvykle více energie než standardní menší lednice.


Lednice vyžaduje napojení na vodu

Americké ledničky jsou vybavené i automatem na vodu a výrobníkem ledu. I to má ale své úskalí. Zatímco klasickou lednici stačí zapojit do elektřiny a začít používat, tu americkou s výrobníkem ledu musíte zapojit i na přívod vody. Opět je tak třeba s instalací tohoto typu domácího spotřebiče počítat už při návrhu kuchyně. Pokud bude napojení na vodu ve velké vzdálenosti, montáž a zprovoznění bude značně komplikované. Americkou lednici vám pak bude muset zapojit profesionální instalatér. Je také třeba počítat s větší spotřebou vody.


Výběr na trhu je omezený

I když se v posledních letech objevilo na trhu větší množství amerických lednic než dříve, ve srovnání s tradičním typem je jejich výběr stále omezený. Budete se proto muset smířit s omezenou nabídkou. V Americe má tento typ lednice mnohem delší tradici, proto je počet spotřebičů tohoto typu mnohem větší.

Přečtěte si i některý z dalších článků o domácích spotřebičích:

publikováno: 6. 9. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.