Anglický styl je útulný, komfortní a hodí se i do městských bytů


Anglický styl se hodí klidně i do bytů ve městech.

Anglie má zvláštní kouzlo. Venkovské scenérie jsou nezaměnitelné, ve městech dýchá z každého zákoutí jedinečná atmosféra. A interiéry v anglickém stylu jsou podobné – trochu chladné, ale přesto působí příjemně. Je to studnice nevyčerpatelné inspirace a spousty nápadů – koloniální motivy, kámen typický pro viktoriánskou dobu a v neposlední řadě i pořádek tvoří mozaiku, která ve výsledku udělá domov s perfektním dojmem.

 

Anglický styl je nejvíce podobný tomu venkovskému. Jedna drobná odlišnost tu ale je: nemusíte se obávat vybavit v anglickém stylu i byt ve městě. Venkovský styl v ruchu města působí poněkud nepatřičně, s interiérem v ostrovním duchu se toho ale obávat nemusíte.

Anglický styl znamená blízkost přírody

Koho neoslovily designové kousky, nudné tvary a téměř sterilní prostředí s moderním nábytkem, je pro něj Anglie tím nejlepším místem pro načerpání inspirace. Působí měkce a útulně, zejména díky množství používaných textilií a tapet. Typická je pro anglický styl i jistá míra elegance, jež však působí, jakoby byla jen vedlejším produktem, nikoliv záměrem. Toho se dosáhne díky dřevěným detailům a výrazným římsám v kombinaci s květinovými motivy.

Dřevo, kov a kámen udává směr

Klasická místnost v tomto stylu je plná nábytku, dekorací, obrazů a doplňků.angl

  • spousta skříní, vitríny s porcelánem, příborníky, komody, výrazné čajové stolky, knihovny, police, židle i křesla mohou být v barvě bílé i v odstínech hnědé
  • u čalounění se vyhněte geometrickým vzorům, žádoucí jsou květiny či proužky, uhlazenější dojem potom vzbuzuje jen použití jedné barvy
  • stejně jako vzhled je důležité i pohodlí, jenž by mělo být naprosto maximální
  • kovové prvky se objevují zejména u doplňků: stolky, rámy, zrcadla, rámečky fotografií…
  • styl dodají i olejomalby, kupříkladu zobrazující anglický venkov s viktoriánskými staveními v robustním rámu
  • ústředním motivem obývacího pokoje nebo haly je krb s výraznou římsou a kamenným obkladem

Anglický styl a barvy

Ráz interiéru odkazuje na venkov a tradiční obydlí – proto nejsou barvy nikterak výrazné a používají se spíše neutrální podzimní odstíny. Zároveň je ale spojuje s výraznými motivy květin na tapetách. Oblíbené jsou však i zdi s hrubším povrchem v zemitých barvách. Obávat se ale nemusíte ani zdánlivě nesourodých kombinací, jakou je béžová a světle modrá. Chladné odstíny ale doplňte vždy teplejšími.

Celkový dojem ale záleží i na spoustě menších doplňků. Čajový servis je příjemným rozmarem, dobře pak působí vystavené rodinné fotografie. Nezapomeňte ani na květiny, které prostředí ještě pozvednou. Navíc u anglického stylu nezáleží tolik na prosvětlení místností, jako je tomu například u stylu Provence, což je jeho nespornou výhodou pro použití v menších městských bytech. 

publikováno: 7. 4. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.