Aroma difuzéry – srovnání vzduchových a ultrazvukových


aroma difuzér

Na trhu se kromě klasických tyčinkových aroma difuzérů objevují i ty na elektrický, resp. bateriový pohon. Obvykle jsou jedinečným designovým kouskem, díky své konstrukci pak skvěle provoní každou místnost. Existují dva základní typy elektrických aroma difuzérů, a to vzduchové a ultrazvukové. Na rozdíly v jednotlivých typech a jejich srovnání se zaměříme právě na následujících řádcích. Pro jaký aroma difuzér se nakonec rozhodnete vy?

DÁLE NA TÉMA: DIFUZÉR PROVONÍ VAŠI DOMÁCNOST

Vzduchové aroma difuzéry

Obzvláště v posledních letech se na trhu objevila řada vzduchových (nebulizačních) aroma difuzérů, které zaujmou svým vzhledem i výkonem. Vzduchové aroma difuzéry jsou zajímavým bytovým doplňkem, vyrábí se z různých materiálů (plastu, dřeva, kovu, skla) a v mnoha tvarech. Tato inovativní elektrická zařízení obsahují vzduchovou pumpu, která zajistí rozptýlení vonných olejů do ovzduší.

Vzduchové aroma difuzéry obsahují skleněnou baňku, do které se umístí malé množství čistého vonného oleje. Pozor, rozhodně jej neřeďte s vodou, vůně by byla málo intenzivní. Vzduchová pumpa, která se v difuzéru nachází, zajistí vhánění vzduchu do baňky s olejem a rozptýlí jej do okolí. Výhodou těchto difuzérů je přijatelný cena a poměrně vysoký výkon, na druhou stranu se musíte smířit s hlučností vzduchové pumpy.

aroma difuzér

Ultrazvukové aroma difuzéry

Druhým typem moderních aroma difuzérů jsou ultrazvukové. I ty se vyrábí v různých designech a je radost se na ně dívat. Na rozdíl od vzduchových jsou tiché, kromě provonění místnosti navíc zvlhčují vzduch. Pokud si pořídíte ultrazvukový aroma difuzér, musíte počítat s tím, že jeho výkon bude o něco nižší než v případě vzduchového typu.

U tohoto typu se difuzéry plní vodou, do kterých se přidá několik kapek esenciálního vonného oleje. Ve spodní části zařízení se nachází membrána, která vibruje a vytváří velmi jemnou mlhu. Skrz ni se vůně rozptyluje do okolí.

Pokud je pro vás na prvním místě výkon a potřebujete provonět velký prostor, dejte přednost prvnímu zmiňovanému typu, tedy vzduchovému. Pokud byste rádi kromě provonění místnosti také zvlhčili vzduch a tichý chod difuzéru je pro vás stěžejní, rozhodněte se pro ultrazvukový typ.

Další související témata, o kterých jsme psali:

publikováno: 2. 4. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.