Barevný osvětlovací systém je spíše hrou, než-li praktickým zařízením


2Z9A2711

Barvy a světlo – kombinace, která dokáže ovlivnit mnohé. Určitě vás už někdy napadlo, jak krásně by vypadal váš dům nebo interiér, kdyby v něm hrály barvy podle vaší nálady a přizpůsobovaly se momentálním rozmarům. Stejně působivé by bylo také osvětlení fasády a předzahrádky, jenž by měnilo barvu podle toho, kdo se právě blíží...

 

Toto už rozhodně nepatří do kategorie sci-fi nebo jen těžko proveditelných vychytávek. Díky kombinaci žárovek a aplikací do chytrých telefonů nebo tabletů se i vy budete moci ponořit do kouzelného světa barev jen díky několika kliknutím.

Design s pomocí osvětlení

Pro stylové osvětlování potřebujete řídící jednotku a libovolný počet „chytrých" žárovek, které budou ovládány pomocí aplikací v telefonu nebo tabletu. Samotná instalace ani spárování není nikterak složité a celý proces je velmi intuitivní. V několika snadných krocích rozsvítíte interiér i exteriér.

Co všechno žárovky umí?

Pomocí aplikace si následně nastavíte barevnou škálu, tón osvětlení, intenzitu i přesnou barvu bílého světla. Jak už možná tušíte, jedná se spíše o šikovnou hračku, než užitečnou věc, bez níž se domácnost neobejde.

Osvětlení se dá ale nastavit třeba i podle počasí: na závěr slunečného dne se mohou rozsvítit jasně žlutou, při dešti naopak okolí prozáří šedomodrým odstínem. Současně se stoupající oblibou se objevují další a další aplikace. Například se žárovky mohou rozblikat v barvách vašeho oblíbeného týmu, jakmile vstřelí branku!
Programovat si je můžete i sami, kupříkladu podle GPS polohy. Když se začnete přibližovat k domovním dveřím, venkovní systém se rozzáří ve vaší oblíbené barvě.

 hue_goldee_1

Zdroj: http://technabob.com/

TIP: Velmi efektivní jsou barevné žárovky v kombinaci s bílými nebo čirými stínítky lamp.

Trochu praktického hlediska...

Jakmile hry s barvami omrzí, lze systém využívat k běžnému provozu s tou výhodou, že se dá ovládat z pohovky, postele nebo rovnou od stolu. Žárovky jsou srovnatelné s 60W žárovkou, která pro běžný provoz postačuje. Díky LED se ale může zdát, že vydává o něco ostřejší světlo, než jste očekávali.

Zatímco ještě nedávno jste se pro zprovoznení neobešli bez operačního systému iOS, v současnosti už je možností více. Každá zábava něco stojí a nejinak je tomu i v tomto případě. Základní set s asi třemi žárovkami a řídící jednotkou vyjde zhruba na 3500 korun. Další žárovky se však musí dokupovat samostatně.
Je jasné, že takové vychytávky do domácnosti se pořizují čistě pro potěchu. Avšak kdo by si jednou za čas nedopřál právě jenom něco takového?

publikováno: 18. 6. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.