Barvou roku 2020 je modrá. V moderních interiérech bude dominovat


modra2020

Každý rok vyhlašuje uznávaný americký Pantone Color Institut barvu roku, která ovládne svět módy i interiérového designu. Pro tento rok se tým odborníků rozhodl vyhlásit barvou roku modrou. Pokud plánujete ve svém interiéru výraznější úpravy a rádi si držíte krok s aktuálními trendy, vsaďte právě na různé odstíny modré. I když se jedná o aktuální trend, na žebříčku oblíbených barev se drží dlouhodobě, a tak vás jen tak neomrzí.

Barvou roku 2020 je odstín Classic Blue

Americký institut Pantone určil za barvu roku tzv. Classic Blue s číslem 19-4052. Vzorníky institutu se využívají po celém světě mezi módními návrháři, interiérovými designéry i velkými průmyslovými společnostmi. Jedná se o uznávaný barevný standard, ze kterého můžete při plánování svého interiéru vycházet i vy. Máte rádi modrou? Pak vás vítěz letošního ročníku potěší. Máme pro vás několik tipů, jak můžete modrou a její odstíny působivě začlenit do svého interiéru.

Stálost, spolehlivost a sebevědomí

Podle odborníků z Pantone Color Institut je klasická modrá barvou jistoty, spolehlivosti a stálosti, ale také sebevědomí a odvahy. Mezi designéry je modrá oblíbená, i když svým mírně neosobním dojmem sluší především klasickému stylu. Své místo si však najde i v moderních a výstředních interiérech, kde se dobře doplní s osobitějšími barevnými odstíny.

Vymalujte stěny namodro!

Modrá barva se může stát dominantou vašeho interiéru. Odstín Classic Blue je však vcelku tmavý, a tak se to sním nesmí přehnat. Zajímavého optického efektu docílíte kombinací klasické modré barvy se světlejšími odstíny, ideálně pak s bílými stěnami. Modrá barva uklidňuje a navazuje pocit pohody a odpočinku, a tak je dobrou volbou například do ložnic.

V interiéru můžete namodro vymalovat třeba jen jednu stěnu, která na sebe strhne pozornost a zdůrazní jednotlivé zakomponované prvky. Máte-li ve své domácnosti předměty nebo vybavení, které chcete podtrhnout a zviditelnit, vymalujte do modrých odstínů právě stěny, kde se nachází. Modrou barvu pak můžete vhodně zakomponovat i do koupelny, kde má své pevné místo odnepaměti. Tematicky navazuje na motiv vody a přírodních živlů.

Nábytek s nádechem modré

Pokud chcete jít s aktuálními trendy, a přitom nechcete výrazně zasahovat do charakteru vašeho bytu nebo domu, můžete modrou uplatnit při výběru nového nábytku. Skvěle vypadají například modré sedačky a pohovky, které se navíc díky tmavšímu odstínu dobře udržují. V posledních letech se setkáváme i s kuchyněmi, které pracují právě s modrými odstíny.

Pokud vás čeká realizace nové kuchyně, můžete ji doplnit o působivá modrá dvířka v Classic Blue odstínu, případně do této barvy sladit i obložení kuchyňské linky. Je-li vaší nejoblíbenější barvou právě modrá, nebojte se ji zakomponovat ani do vestavných skříní, pracovních nebo konferenčních stolů nebo postelí.

Zaměřte se na doplňky do interiéru

Své interiérové prostory můžete sladit do módní modré barvy i pouhým zakomponováním bytových doplňků, kterých na trhu najdete nespočet. Tmavě modré polštáře, povlečení, vázy, stojany, květináče, ubrusy… Při dekorování bytu nebo domu máte jedinečnou příležitost projevit svou kreativitu a vkus. Dejte si pozor, abyste to s barevností nebo mírou doplňků nepřehnali. Ty mají vaši domácnost zpestřit a ozvláštnit, nikoliv zahltit.

Classic Blue se skvěle kombinuje i s dalšími odstíny

Výhodou klasické modré barvy je její dobrá kombinovatelnost s dalšími odstíny. Kromě klasiky v podobě čisté bílé tak můžete své interiéry doplnit o žlutou nebo jemně růžovou. Pokud si libujete v tmavých tónech, zkombinujte barvu rok s tmavě zelenou.

Co říkáte na letošní barvu roku a chystáte se ji zakomponovat do svých interiérů? Budeme rádi, když se nám pochlubíte na Facebooku. Trendy v oblasti bytového designu a barev pro vás budeme i nadále sledovat. Přečtěte si některý z dalších článků, které jsou pro vás již dříve připravili:

publikováno: 23. 1. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.