Bidetová sprška přináší komfort, který ocení muži i ženy v každém věku


Bidet se vrací do českých koupelen_Fotolia_3783788_XS

Jsou věci, o kterých toho bylo napsáno všechno od A do Z, a pak se objevují zcela běžné součásti života, které tolik pozornosti nemají. O intimních záležitostech se nesluší mluvit příliš nahlas, patří do soukromí, ale právě tato kategorie zahrnuje bidetovou spršku. Přitom z praktického pohledu přináší mnoho: příjemnější hygienu, úlevu při zdravotních obtížích, které postihují vysoké procento populace, nebo spolehlivější a šetrnější očistu.

 

Bidetová sprška aneb hygiena po návštěvě WC

Toalety jsou místem, kde se musí dbát na hygienu. Ve hře je čistota prkénka a dalšího vybavení a stejně důležité jsou i tradiční rituály očisty těla.

Základní hygienické návyky se získávají od malička. Děti si navyknou, že po návštěvě WC se jde automaticky k umyvadlu. Je však potřeba upozornit i na to, že ne každý toto dělá, ale rozhodně by měl. Být připravený na takové situace se hodí, protože choroboplodné zárodky pak číhají všude. Pomyslete na to, na co všechno sáhnetejen při odchodu z WC...

Pozornost zasluhují i další partie těla, nejen ruce. Rejdištěm bakterií bývá WC sedátko neboli prkénko, kterému jsou intimní partie tedy víc než blízko. Není to zrovna příjemné téma, ale nemělo by se stydně přecházet mlčením. Opomíjená nebo dokonce zanedbávaná hygiena přináší nepříjemné zdravotní problémy. 

Bidetová sprška přináší úlevu, když se objeví:

  • Hemoroidy (civilizační onemocnění)
  • Roupi
  • Anální fisura
  • Nutnost zvýšené hygieny při průjumu

Bidet se vrací do českých koupelen_Fotolia_22135679_XS

Montáž bidetové spršky

Když už pořizujete bidetovou spršku, vyberte takovou, aby v sobě mísila teplou a studenou vodu. Ta je vedena z nejbližší baterie nebo se přívod řeší baterií podomítkovou. Vzhlednější a pohodlnější způsob však není možné využít ve všech koupelnách.

Umyvadlová baterie s bidetovou sprškou se uplatní tam, kde je poblíž toalety umyvadlo nebo vana a lze ji takto napojit. Podobá se klasické pákové baterii a k toaletě přivádí vodu tenká hadice. Zakončení se částečně také podobá klasické sprše, avšak trysky jsou menší, aby produkovaly jemný proud vody. Podoba hlavic už záleží na výrobci a nabízí tak odlišný design i rozličné funkce bidetové spršky navíc.

Přídavná bidetová sprška se montuje na WC prkénko a najdete ji i pod jiným označením jako mikrobidet. Připevňuje se na okraj toalety a tryska, která rozptyluje vodu, bývá schovaná a vyjede až po stisknutí slačítka.
Mikrobidety mají v „deLuxe" provedení integrovaný fén, který se postará o kompletní péči důkladným vysušením.

Bidetová sprška je účinnější než toaletní papír

Doplnit koupelnu nebo samostatnou místnost o bidet není vůbec na škodu. Bidetová sprška se montuje k volně stojícímu nebo závěsnému WC a zajistí řádnou očistu. Toaletní papír totiž nemusí nežádoucí bakterie odstranit tak spolehlivě jako jemný proud vody.

Bidetová sprška se stává neocenitelným pomocníkem při onemocnění hemoroidy. Možná vás až překvapí, jak je tento neduh rozšířený. Během života se s ním setká každý druhý obyvatel České republiky, nejvyšší procento postižených se pak objevuje mezi seniory.

Statistiky ale straší už třicátníky, kdy se podle nich objuvují u každého druhého. Pozornější by měli být muži než ženy, protože u nich se pravděpodobnost výskytuje s vyšším věkem ještě zvyšuje.
Bidetová sprška je lékaři doporučována jako součást prevence hemoroidů. Dokonalou hygienu lze doplňovat ještě o použití vlhčených ubrousků

Pro ženy v obodbí menstruace bude sprška vysvobozením z nekomfortního pocitu. A to nejen doma...

Sedavé zaměstnání, hemeroidy a bidetová sprška

Vybrat si ideální zaměstnání zřejmě není možné. Osm hodin stojící a pochodující prodavačky si zadělávají na křečové žíly, řidiči, kancelářští pracovníci a ostatní sedavá zaměstnání se zase mohou obávat hemoroidů. V tom spočívá další praktický přínos bidetové spršky: stimuluje svaly v oblasti tím, že vyvolává instinktivní sevření. Aktivace svalů je tak více než žádoucí.

Zejména ženy ví o důležitosti posilování svalů pánevního dna své. Ocení ji nejen v průběhu těhotenství, ale také v pozdějším věku, kdy dochází k ochabování svalstva a poklesu pánevního dna.

Bidetova sprska 1

Pokud už vás už některé z potíží postihly, pak třeba péče o hemeroidy je s bidetovou sprškou u něco klidnější.

Speciální šetrné přípravky a intimní hygiena

Obyčejná voda je pro hygienu intimních částí nejlepším řešením. Mýdla, sprchové gely a tělové šampony svým složením likvidují přirozené prostředí. Pro intimní péči jsou na trhu k dostání různé přípravky, pro něž je společné kyselé pH bližší tomu, které vytváří tělo přirozeně.

Bidety a bidetové spršky se týkají i mužů. U nich je hygiena o to důležitější, že mohou být přenašeci virů, které pak kromě nich pozná i jejich partnerka.

Léčivé sedavé koupele

Péči o intimní partie lze zdokonalit pravidelnými koupelemi. Pomohou nejen při hemoroidech, ale třeba i mykózách a zánětech. Jemnou sílu najdete třeba v bylinkových lázních z řebříčku, dubové kůry, měsíčku, šalvěje nebo přesličky.

Aby byla bidetová sprška hned po ruce, připevňuje se k WC pomocí háčku. Vyberte si takovou, na níž lze upravit teplotu vody a sílu proudu. Komfort na toaletě totiž není jen záležitostí vzhledných doplňků, ale i péče o zdraví. Partie vyžadující extra jemnost nevyjímaje.

Tip na kvalitní české vybavení koupelen

Hledáte-li kvalitní a spolehlivou sanitární techniku pro svou kouplenu, WC, nebo i jiné části domu, spolehnout se můžete kupříkladu na předního českého výrobce produktů, jako jsou podlahové vpusti, WC tlačítka, sifony nebo odtokové žlaby - společnost Alcaplast z Břeclavi.

publikováno: 2. 8. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.