Boj proti komárům: přírodní odpuzovače, které fungují


proti komárům

S komáry lze úspěšně bojovat použitím různých repelentů, elektrických odpuzovačů i lapačů. Sama příroda nám však nabízí řadu možností, jak útoky komárů eliminovat. Bodavý hmyz totiž nenávidí různé typy pachů, kterým se velkým obloukem vyhýbá. V boji proti komárům vám pomohou květiny, bylinky i aromatické koření. Pojďme si některé z přírodních repelentů představit.

DÁLE NA TÉMA: ODPUZOVAČE PROTI KOMÁRŮM

Květiny, které odpuzují komáry

Existuje mnoho květin, jejichž aroma komárům nevoní. Pokud si tyto květiny vysadíte do truhlíků a dáte je na okenní parapety či balkony, výskyt komárů u vás doma omezíte.

A jaké květiny komáry odpuzují? Jsou to například chryzantémy, muškáty, afrikány nebo pelyněk.Odpuzující účinky mají i bylinky, ať už jde o mátu, bazalku či rozmarýn. Bylinky navíc využijete i v kuchyni.

Skořice – přírodní repelent proti komárům

Proti komárům účinně působí i některé druhy koření, které běžně používáme v kuchyni. Mezi nejúčinnější pak zřejmě patří skořice, jejíž účinek je srovnatelný s mnohými komerčně vyráběnými repelenty. Doporučujeme používat skořicový éterický olej, který příjemně voní a rozptýlí se po celé místnosti. Éterický olej můžete využít jako repelent i na kůži, stejně tak jej můžete přidat do aromalampy a provonět s ním celý byt. Dobře funguje také éterický olej z voňatky citronové, který se označuje jako Citronella. Krásně voní, navíc má antiseptické a antibakteriální účinky.

Postřik z vylouhovaného rozmarýnu

Ani aroma rozmarýnu komárům nevoní. Pokud si rozmarýn pěstujete na balkoně či na zahrádce, připravte si z něj účinný postřik. Rozmarýn najemno nasekejte a přibližně 20 minut vařte ve vodě. Poté jej odstavte z plotny a nechejte vychladnout. Pro zvýšení účinku přidejte do odvaru trochu vinného octa a pár kousků hřebíčku. Přeceďte přes jemné síto a postřik proti komárům máte připravený. Můžete jej přelít do rozprašovače a ve večerních hodinách nastříkat do vzduchu i na oblečení. Komáry od návštěvy to spolehlivě odradí.

Máte vlastní osvědčené tipy, jak bojovat proti komárům? Podělte se s nimi na našem Facebooku. Nenechte si ujít další články, ve kterékomám jsme se na komáry a další hmyz zaměřili:

publikováno: 18. 6. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.