Bydlení podle horoskopu - 2. díl


Fotolia_37093991_XS

Chystáte se zařizovat domácnost a nevíte, čím a kde se inspirovat? Zkuste to podle znamení, ve kterém jste se narodili. Bydlení podle horoskopu je v souladu s vašimi vlastnostmi a povahou. Podle hvězd jsou vám přisuzovány určité barvy, tvary i materiály, které pomohou navodit doma harmonii a příjemnou atmosféru.

Jak už jste se mohli dočíst v prvním článku ZDE, který byl věnován tématu bydlení podle horoskopu, zásady, které astrologie jednotlivým znamením doporučuje, jsou podobné jako v případě učení Feng Shui. To má také za cíl nastolit doma rovnováhu a harmonii, aby na obyvatele nepůsobily žádné negativní energie. Pojďme se tedy podívat, jak by si domov měli zařídit Váhy, Štíři, Střelci, Kozorozi, Vodnáři a Ryby.

Bydlení podle horoskopu: Váhy, Štír, Střelec

07 vahyVáhy se potřebují obklopit naprostou kvalitou, protože milují dokonalost. Proto vybírají vybavení do svého domova velice pečlivě a rozvážně. Nespokojí se s druhojakostním zbožím. Barevně jim nejvíce sedí odstíny tyrkysové barvy, dále mořská zeleň, ale také nachově rudá. Váhy se snaží promítnout do interiéru osobitost, s jakou celkově přistupují k životu. Nespokojí se s málem, a proto jim nedělá problém utratit za vybavení do svého obydlí i horentní sumy. Není nic výjimečného, když mají Váhy doma originální starožitné kousky či celé umělecké sbírky. V bytě požadují příjemné osvětlení a vůně, upřednostňují květinové a orientální. Bude-li byt situován na jihozápad či západ, pak budou Váhy naprosto spokojené.

08 stirŠtír potřebuje mít doma především klid, kde bude moci nerušeně přemýšlet. V interiéru má rád kontrasty, ať už vytvářené barvami, nebo i liniemi a tvary. Nábytek upřednostňuje spíše účelný a pohodlný, vzhled pro něho není až tak důležitý. Ve velkém křesle dokáže rozjímat a přemýšlet celé hodiny. Nemá rád hlasitou hudbu a hluk, proto si zpravidla nepořizuje hifi soustavu, vystačí si s televizí. Nerad zařízení bytu mění, a tak musí před výběrem hodně přemýšlet, co opravdu koupit. Změny Štíry znervózňují. Nejvíce pozornosti upíná Štír k ložnici a kuchyni. V ložnici vyžaduje naprosté soukromí a klid, kterého docílí i dobrým zastíněním oken. Nejvhodnější poloha bytu je směrem na západ nebo sever.

09 strelecO Střelcích se traduje, že se do jejich života často prolíná velká nervozita. Proto potřebují mít domov, kde se mohou zklidnit a oprostit se od myšlenek, které jim nedělají dobře. V bytě by měl mít Štír spíše chladnější odstíny, barvy aktivizující ho dělají roztěkaným. Protože se rád setkává s lidmi, měl by mít velký obývací pokoj, kde se budou jeho návštěvy cítit příjemně a kde bude mít Střelec o všem dobrý přehled. Jelikož je Štír velkým milovníkem zvířat, měl by mít doma alespoň rybičky, nejlépe však psího společníka. Z materiálů má rád dřevo, třeba v úpravě masiv. Nerad uklízí, a tak je u něj nemyslitelné, aby měl doma spoustu malých doplňků, co je třeba neustále oprašovat. Nejlépe mu bude v obydlí směrovaném na jih či jihovýchod.

Bydlení podle horoskopu: Kozoroh, Vodnář, Ryby

10 kozorohKozoroh se doma musí cítit v bezpečí. Základem jsou proto kvalitní dveře a uzavíratelná okna, často si také vybírá obydlí v klidných částech města nebo obce. Nemá příliš rád, když mu jeho domácí klid někdo narušuje. Nábytek musí být kvalitní a s dlouhou životností. Má rád kov, ale spíše v podobě různých doplňků a ozdob. Tím si také vytváří neotřelé materiálové kombinace. Nic však nesmí být přehnané. Určitou zvláštností je, jak velký důraz klade na závěsy a záclony, které bere jako možnost vytvořit si doma soukromí. Je-li to možné, vybuduje si krb. Nejvhodnější je, směřuje-li byt na jih či jihovýchod. Z barev se mu nejvíce doma líbí fialová.

11 vodnarDoménou Vodnářova domova je velký prostor. Vybavení nesmí zbytečně zahlcovat pokoje, Vodnář musí mít pocit volnosti. Velký důraz klade na stůl, který je pro něj středobodem bytu pro setkávání s rodinou a přáteli. Nemá vyloženě vyhraněný styl, nebojí se experimentů a kombinování materiálů i tvarů. Avšak nejraději má kombinaci přírodních materiálů nábytku se spotřebiči v nerezu. Vodnář se snaží vytvořit prostředí, kam se budou všichni rádi vracet. Velice důležitá je pro něj i pracovna, kde se může nerušeně ponořit do práce a kde se obklopuje daty a informacemi. Barvy se mu líbí spíše tlumenější, například šedá. Z vůní preferuje orientální a éterické. Nejlépe se mu bude dařit na jižní straně, případně na východě.

12 rybyCo je pro Ryby typičtější než voda. Tu milují a podle toho si i zařizují své domovy. Na zahradách mají vodní jezírka a vodopády, pokud to jde, pořizují si podobné doplňky i přímo do interiéru. Nejraději relaxují za zvuků příjemné hudby. Nevhodné jsou umělé materiály či kov, nábytek potřebují ze dřeva. Důležité je také správné osvětlení, aby se Ryba doma necítila stísněně. Z barev se Ryby nejlépe cítí ve společnosti bílé, nevyhýbají se však ani odstínům modré. Celkově by měl být domov Ryb směrován na severovýchod či severozápad.

 

Další znamení najdete ZDE >>>

publikováno: 26. 7. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.