Bydlení v centru města: Jaké má výhody?


Fotolia_23102250_XS

Bydlení v centru města je snem mnoha lidí. Kdo by nechtěl mít všechno po ruce a do práce docházet pěšky. Bydlení v centru znamená třeba také nepotřebovat noční spoje nebo taxíky při návratu z večírku. Tento typ bydlení má bezesporu řadu výhod, v jejichž výčtu budeme pokračovat dále v textu. To, jaké život v samém srdci města může na druhé straně znamenat komplikace, vám pak ukážeme v dalším dílu seriálu.

Lidé mají různý vkus a co člověk, to názor. Co se ale výběru místa bydlení týče, existují dvě velké skupiny názorů. Jedni by za bydlení v úplném centru města dali cokoli a druzí zase upřednostňují dojíždění do okrajových částí měst nebo život na vesnici. Dnes si ale představíme bydlení v centru města se všemi jeho výhodami, na které bychom při výběru toho pravého místa k bydlení neměli zapomínat a které nás, pokud se do centra přestěhujeme, asi nikdy neomrzí.

Bydlení v centru = zajímavé dispozice a prostor

Co se podoby nemovitostí v centrech měst týče, mají byty většinou velkou výhodu v tom, že jsou zajímavě dispozičně řešeny. Obvykle také v centrech najdeme prostorné byty. Je to tak většinou z toho důvodu, že v centrech najdeme často starší až historické budovy, které mají byty nejen s vysokými stropy, ale také o celkově velkých rozlohách.

Faktem také je, že co se týče dispozic jednotlivých místností, jsou byty většinou praktičtěji navrženy, než byty v současných novostavbách nebo panelových domech. A tak například v centru Brna rozloha bytu 2 + 1 o dvou stejně velkých neprůchozích pokojích znamená rozlohu 4 + 1 v panelovém domě.

Služby na dosah ruky

Mezi výhody spojené se samotným bydlením v centru, asi každého napadne hlavně blízkost a pestrost všemožných služeb. Ať se jedná o kulturní vyžití, historické památky, pestrou paletu obchodů i trhů, nebo třeba také nemocnice, lékaře, kadeřnictví nebo některá komerční sportoviště, vše je tak říkajíc na dosah ruky.

Fotolia_43909576_XS

Bydlení v centru města znamená luxus dojít si pro čerstvou zeleninu na trh, mít to kousek do kina a zejména ženy ocení možnost nemuset se potom bát po cestě domů, protože je to opravdu za rohem.

 

Výhody bydlení v centru

  • blízko za kulturou
  • blízkost historických památek
  • blízkost služeb
  • dostupnost MHD
  • zajímavě řešené dispozice
  • prostorné byty
  • návštěvy vás budou mít rády

 

Dostupnost hromadné dopravy ocení i automobiloví nadšenci

Další výhodou bydlení v centru je obvykle dobrá dostupnost městské hromadné dopravy. Tramvajové zastávky jsou v centrech velkých měst téměř na každém rohu, a proto obvykle odpadá zdlouhavé čekání na spoj a podobně. I pokud jezdíte autem nebo chodíte pěšky, čas od času prostě přítomnost zastávky MHD v blízkosti vašeho bytu oceníte.

A návštěvy k vám budou chodit rády!

Bydlení v centru funguje také jako určitá mucholapka na návštěvy. Díky dobré dopravní dostupnosti totiž odpadají výmluvy k odkládání setkání s přáteli. Každý se v blízkosti vašeho bydliště pohybuje běžně přes den, takže není zas tak časově náročné k vám občas zaskočit na kávu. Pokud tedy máte rádi společnost, jistě oceníte to, že k vám vaši blízcí budou chodit rádi a často.

Přidejte se k nám, sledujte Chytré bydlení také na Facebooku!

publikováno: 28. 2. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.