PR článek

Čalouněné postele jsou trendy, znáte jejich výhody?


Čalouněné postele

Manželskou postel, která vypadá jako velkolepé lože, si dnes může dovolit téměř každý. Masivní čalouněné postele jsou cenově dostupné a mají mnohem více výhod než jen povedený vzhled. Vyberte si i vy tu svoji.

Čalouněné postele splňují požadavky náročných zákazníků na design i komfort. Působí luxusně, jsou k dispozici ve velkém množství barev, materiálů a vzorů.

Měkké čelo určitě oceníte

Čalouněné postele jsou, na rozdíl od těch dřevěných či kovových, celé měkké. Mají i měkké čelo, což oceníte, pokud jste zvyklí v posteli trávit více času. Postel by sice měla sloužit primárně ke spaní a milování, ale mnozí z nás si do ní rádi zalezou také s knihou či k dobrému filmu. Je-li to váš případ, měkké čelo čalouněné postele určitě oceníte, protože se o něj dá příjemně opřít.

Díky čalounění postel nemá žádné ostré rohy, což potěší rodiče malých dětí. Celkově jsou příjemné na dotek a hřejivé, vzhledem k vyšší hmotnosti rovněž odolnější a prostě déle vydrží.

Další výhody pak závisí na tom, jaký konkrétní model si vyberte. Čalouněné se vyrábí jak manželské postele, tak jednolůžka. Mohou mít různé velikosti roštů, úložný prostor či možnost polohování roštu.

Existuje vícero typů čalouněných postelí

Bavíme se o čalouněných postelích obecně, ovšem měli byste vědět, že se dělí na tři podkategorie.

Celočalouněné

Kupuje se jako celek, tedy včetně roštu a matraci. Výhodou je nižší cena, nevýhodou nemožnost matraci svépomocí vyměnit. Proto pokud ji budete pořizovat, zaměřte se na to, aby byla matrace opravdu kvalitní. Tyto postele se pořizují nejčastěji do dětských pokojů, jelikož nabízí úložný prostor, k němuž se děti dostanou snadno i samy (postel se lehko otevírá).

Částečně čalouněné

Částečně čalouněné postele umožňují samostatnou výměnu matrace, a nejen výměnu, ale také její vyvětrání nebo vyčištění. Díky tomu vám čalouněná postel vydrží déle, protože má vyšší životnost matrace. Samozřejmě ale více zaplatíte ve srovnání s celočalouněnou matrací.

Boxspring postele

Vypadají nejluxusněji, často se jim říká „americké“. Jejich základem je robustní dřevěný rám, mají nosnou matraci s taštičkovými pružinami a pak ještě topper, tedy vrchní tenkou matraci z paměťové pěny. Bývají vysoké a působí prostě a jednoduše královsky.

Žádná čalouněná postel není špatnou volbou. Musíte však vzít v úvahu, že toto vybavení domácnosti si vyžaduje patřičnou péči.

O čalouněné postele je třeba se starat

Hlavně je musíte čistit. Konkrétní čisticí proces závisí na použitém materiálu, obvyklé je například vysávání prachu z rohů postele. Pokud si do postele vylijete trošku červeného vína nebo se vám tady rozpustí čokoláda, budete muset vzít do ruky nějaký čistič, ideálně speciální čistič na čalounění. Kovovou postel či postel z masivu byste určitě vyčistili snadněji. Ta péče za to ovšem stojí!

Tip na závěr: Cenově dostupné čalouněné postele pořídíte třeba v e-shopu Eshopist.cz.

 

publikováno: 4. 11. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.