PR článek

Čekají vás úpravy elektroinstalace? Přenechte je odborníkům


Fotolia_90070024_XS

Drobné stavební úpravy, opravy a rekonstrukce zvládne zkušený kutil často i bez spolupráce se specializovanou firmou. Domácí zásahy do elektroinstalací se ale nevyplácí. Ať už vás čeká realizace novostavby, nebo plánujete rekonstrukci bytu či domu, v oblasti elektroinstalací a elektromontáží se vždy obraťte na odborníka, který má v oboru zkušenosti a je pro svou práci certifikován. Máme pro vás několik tipů, jak při výběru elektromontážní firmy postupovat a na co se zaměřit.

Domácí úpravy elektroinstalace se nevyplácí

Jakékoliv zásahy do elektroinstalací a jejich úpravy podléhají přísným normám, které se musí striktně dodržovat. Jejich porušení může v případě kontroly znamenat finanční postih, v horším případě může dojít ke zkratu či jiné závadě a ke vzniku požáru či úrazu. Škody vzniklé nesprávnou montáží elektrických zařízení vám pak neproplatí žádná pojišťovna.

Chystáte-li se provést jakékoliv úpravy na elektroinstalaci, měli byste se obrátit na profesionální firmu, která vám předá cenné rady a veškeré práce sama provede. Výměnu osvětlení, vypínače či zásuvky zvládne i proškolený laik, do náročnějších zásahů by se ale rozhodně neměl pouštět. Nepodceňujte však ani výběr firmy, která má realizaci zajistit. Uvědomte si, že elektroinstalace vám má v ideálním případě bez problémů sloužit desítky let, proto se rozhodněte pro zkušeného partnera s dobrými referencemi.

Výběr elektromontážní firmy nenechávejte na poslední chvíli

Plánování rekonstrukce nebo realizace nové elektroinstalace nenechávejte na poslední chvíli a s elektromontážní firmou se domluvte s dostatečným předstihem. Osvědčené a spolehlivé firmy mají zakázky na několik měsíců dopředu, práce většího rozsahu vám tak obvykle neprovedou ze dne na den.

Jiná situace nastává v případě, došlo-li k havárii nebo vzniku technické závady, kterou je třeba odstranit co nejdříve. Například společnost ELV-INSTAL, která poskytuje elektromontážní služby po celé jižní Moravě, provozuje i non-stop pohotovostní službu. Klade důraz na co nejrychlejší odstranění vzniklých problémů a je k dispozici všem svým zákazníkům. Proto je o služby této firmy velký zájem i mezi firmami, pro které by delší odstávka elektřiny či dlouhodobější porucha znamenala velké ztráty.

Už při výběru elektromontážní firmy myslete na to, že v budoucnu budete možná potřebovat pomoc, ať už v rámci záručního, tak pozáručního servisu. Rychlost odstranění problémy, bezproblémová komunikace a ochota jsou pak zásadní.

Jak vybrat elektromontážní firmu? Vsaďte na reference

Před samotnou realizací elektroinstalace či elektromontážních prací se seznamte se nabídkou na trhu. Navštivte internetové stránky všech firem v okolí a nabídky si srovnejte. Vždy dejte přednost firmě, která na trhu působí řadu let a má za sebou desítky realizací. Profesionální elektromontážní firmy se za svou práci nestydí a v případě zájmu vám sami představí realizované zakázky. Některé reference uvidíte i na internetových stránkách firem.

Například zmiňovaná jihomoravská společnost ELV-INSTAL realizovala více než 100 projektů a k dispozici má řadu materiálů a fotografií realizovaných elektroinstalací, které vám v případě zájmu ráda ukáže. Neméně důležité jsou také osobní zkušenosti zákazníků. Internet je skvělým zdrojem referencí. Narazíte-li na firmu s větším počtem negativních hodnocení, raději se jí vyhněte.

Podmínky realizace elektroinstalací podrobně vyjednejte

Chcete-li se vyhnout zbytečným problémům a neshodám, které se mohou při realizaci zakázky objevit, podmínky si podrobně vyjednejte už na úvodní schůzce. Profesionální elektromontážní firma vám zdarma zpracuje kalkulaci a bude vycházet z vašich finančních možností. Pokud se během schůzky objeví jakékoliv nesrovnalosti, nebojte se zeptat. Připravte si například tyto otázky:

  • Jaké konkrétní práce jsou v ceně realizace?
  • Jsou v ceně i finální úpravy a úklid?
  • Kolik pracovníků se bude na realizaci podílet?
  • V jakém termínu budou práce zhotovené?
  • Má firma k dispozici potřebné certifikace a atesty?
  • Spolupracuje i s dalšími řemeslníky?
  • Jakým způsobem se budou řešit případné problémy, které se mohou během realizace objevit?

Zajímejte se o kvalitu materiálu

Některé elektromontážní firmy se snaží na realizaci elektroinstalací a elektromontáží co nejvíce vydělat a používají levné nekvalitní materiály. To se v případě výběru osvědčené firmy s mnohaletými zkušenostmi nestane. Při sestavení nabídky se tak zajímejte o to, jaké materiály a elektrozařízení budou při realizaci použity. Použití kvalitních materiálů od ověřených dodavatelů je základem mnohaleté životnosti elektroinstalací. Profesionální firmy si to uvědomují a na použitém materiálu rozhodně nešetří.

Informujte se o zárukách a pozáručním servisu

Pokud se při realizaci elektroinstalace obrátíte na profesionální firmu, počítejte se zárukou na prováděné práce. V případě jakýchkoliv problémů se na firmu obraťte, ta by měla v případě záruční lhůty problém co nejdříve odstranit. Osvědčené firmy ale nabízí svým klientům i cenově dostupné a rychlé pozáruční opravy. Některé společnosti navíc poskytují i nadstandardní záruky nad rámec legislativních požadavků. Například zmiňovaná elektromontážní firma ELV-INSTAL disponuje kvalitními certifikacemi na montáže podlahového vytápění, na které poskytuje prodlouženou záruku až 20 let.

Nepouštějte se do oprav elektroinstalací a elektrických zařízení sami. Obraťte se na profesionální firmu, která veškeré práce provede s ohledem na přísné normy. Vybírejte vždy z několika firem a rozhodněte se pro tu s nejlepšími referencemi a zkušenostmi.

publikováno: 8. 1. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.