Chystáte se s dětmi k moři? Pořiďte si plážový stan, ušetří vám starosti


maledivy-1000

Pokud se chystáte letos vyrazit s vaším potomkem k moři, pak je třeba včas začít přemýšlet nad tím, jakou mu poskytnete ochranu proti slunci. Nejčastějším způsobem, jak ochránit dítě proti přímému slunci, je slunečník. Využít však můžete i plážový stan - dnes už můžete vybírat z mnoha provedení. Na co všechno je potřeba dávat při výběru pozor, se dozvíte v tomto článku.

 

 

Aby byl váš nákup účelný a plážový stan vám vydržel i další sezónu, měli byste si před samotným nákupem položit hned několik otázek:

1. Kde všude budete plážový stan využívat 

Některé stany jsou více odolné proti větru, a tak se hodí i Baltskému moři. Některé by ale silnější nárazy větru nemusely vydržet, a proto je vhodné je přibalit pouze do jižních zemí, kde obvykle tolik nefouká. Při výběru stanu je proto třeba sledovat, z jakého materiálu je vyrobený. Po návratu z dovolené je stan možné využít i na zahradě, na pikniku v přírodě, či ho můžete postavit v dětském pokoji, kde dětem poslouží jako zábavná skrýš.

2. Jakým způsobem budete plážový stan upevňovat  

Základní typy plážových stanů mívají klasické kolíkové upevnění tak, jak to znáte z kempování v přírodě. Lepší stany ale mají na bocích kapsy, do kterých je možné nasypat plážový písek, či vložit kameny. Je to snadný způsob, jak stan zabezpečit proti výkyvům. Promyslete si tedy, zda bude na pláži, kam vyrazíte dostupný písek, či kameny, abyste nebyli na místě z obsluhy stanu nemile překvapení.

3. Na co všechno budete plážový stan využívat  

Rozmyslet byste si měli i to, zda v plážovém stanu chcete pouze uložit dítě, či zda ho využijete i k vlastnímu odpočinku. Ve stanu je možné dítě nakrmit i přebalit, musíte tomu však přizpůsobit rozměry stanu

4. Kdo bude plážový stan stavět

Existuje několik typů plážových stanů, nejjednodušší je stan, který má systém zvaný Pop Up. Takový stan zvládnete postavit už za několik vteřin, a to jedním snadným pohybem. Ani jeho složení není těžké, vyžaduje pouze trochu cviku a zručnosti. Další typ stanu vyžaduje při stavění použití kovových tyčí, kterými upevníte jeho konstrukci. Ani jedna varianta není špatná, je jen na vás, která vám více sedne a bude vyhovovat.

cestování s dětmi

Za plážový stan si můžete i dost připlatit

Dále si můžete vybírat z použitého materiálu. I tady výběr nepodceňte, některé materiály lépe propouštějí teplo, a tak byste se mohli za pár minut ve stanu cítit jako ve výhni. V takových plážových stanech je proto velmi nevhodné nechat spát dítě, a proto se hodí spíše jako úschova pro vaše věci. Další vychytávkou je možnost zapnutí zipu u plážového stanu, tuto praktickou aplikaci využijete při opuštění stanu.

Cena plážových stanů se pohybuje od dvou set korun, ale vyšplhat se může i daleko přes tisíc korun. U dražších stanů si připlatíte především za menší velikost a snadnější manipulaci, ale také za známého výrobce a značku. Plážový stan je ideální společník na dovolenou k vodě, proto jeho výběr nepodceňte.

publikováno: 28. 7. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.