PR článek

Chytré termostatické baterie pro pohodlí a bezpečnost


ravak2

Kolísání teploty vody při sprchování bývá nepříjemným důsledkem klesajícího tlaku vody v potrubí. Na situace, kdy vás při sprchování překvapí náhlý nával horké vody, protože někdo z rodiny vedle v kuchyni pustil studenou vodu, nebo spláchl na WC, můžete definitivně zapomenout!

Elegantní řešení tohoto problému nabízí RAVAK v podobě ,,chytré" termostatické vodovodní baterie, která umožňuje regulaci teploty vody tak, že voda má po celou dobu sprchování stabilní teplotu, jakou si na začátku sprchování nastavíte, i když proud vody několikrát zastavíte a znovu pustíte. Tuto vlastnost baterie oceníte zejména ve sprše při zastavení vody v průběhu šamponování a použití mýdla. Tato technologie umožní také výraznou úsporu vody a energií.

Termostatická vodovodní baterie je schopna udržet stabilní teplotu vody i při změně tlaku v potrubí. V případě poruchy přívodu studené vody ihned odstaví horkou vodu, a zabrání tomu, aby vás opařila.

Ravak chytré termostatické baterie

Termostatické sprchové baterie mají speciální ovládací hlavici, zajištěnou proti náhodnému pohybu. Sprchování je tak bezpečné i pro děti a osoby s omezenou pohyblivostí, které při sprchování mnohdy nechtěně zavadí o páku či kohoutky klasické baterie, například při otáčení v omezeném prostoru sprchového koutu, následkem čeho začne téct velmi studená nebo extrémně horká voda.

Tyto ,,chytré" vodovodní baterie jsou opatřeny také blokačním tlačítkem, které zabraňuje samovolnému spuštění vody teplejší než 38°C. Pro uvolnění blokace je nutné tlačítko současně stlačit a otočit, podobně jako u uzávěrů čisticích prostředků, takže pro děti je odblokování příliš složité a nehrozí, že se při sprchování opaří.

Termostatická baterie do koupelny

Regulace teploty vody při sprchování umožňuje navíc také dosažení výrazné úspory vody, díky tomu, že v průběhu sprchování můžete vodu bez následků zastavit vždy, když zrovna nepotřebujete, aby tekla. Například v průběhu šamponování, mydlení nebo peelingu. Do odpadu tak zbytečně neodtékají litry vody, jako při použití obyčejné baterie, než se dočkáte požadované teploty vody.

RAVAK nabízí termostatické vodovodní baterie v provedení pro sprchu, vanu, umístění pod omítku a pro duální sprchové systémy. Termostatické baterie RAVAK lze použít také jako alternativu kuchyňské baterie.

Koupelny Ravak - chytré termostatické vodovodní baterie jsou schopny udržet stabilní teplotu i při změně tlaku v potrubí.

publikováno: 7. 3. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.