PR článek

Chytří pomocníci do domácnosti, kteří vám usnadní život


Chytří pomocníci do domácnosti

Pravda, ani sebelepší a sebechytřejší kuchyňské náčiní leckdy kvalitu pokrmu neovlivní, zato však může každé hospodyňce výrazně usnadnit i zpříjemnit jeho přípravu. Jakmile se navíc otáčíte v kuchyni plné chytrého vybavení, vaření nabírá úplně jiných rozměrů a mnohem více vás baví. Dejte šanci některému z chytrých spotřebičů a zjednodušte si život.

Chytrá trouba

Nedopečený dort, spečené kuře, nebo vysušená zelenina… aneb ne pokaždé, když zapnete troubu, se dějí zázraky. Existuje však výjimka – chytrá trouba. Chytré trouby disponují množstvím praktických funkcí a přednastavených programů, díky nimž bude pokrm vždy dokonalý. V praxi to znamená, že při přípravě quiche, pizzy, kynutého těsta či kachny apod., nemusíte řešit, na kolik stupňů a jak dlouho byste měli pokrm péct, stačí pouze zmáčknout příslušný knoflík a nechat troubu, aby si s jídlem sama poradila.

Některé z nich se navíc pyšní i vestavnou parní troubou, takže díky absenci tuku jsou jídla dietnější a zdravější. Standardem bývá také sušička, dvouúrovňový gril a bonusem pak zabudovaná HD kamera snímající vnitřek trouby, aby se zamezilo otevírání dvířek v průběhu pečení. Nejlepší chytré trouby se cenově pohybují od 30 tisíc korun výše. Při zařizování kuchyně můžete touhu po chytrých spotřebičích vyřešit také půjčkou ihned na účet.

Chytrá lednice

Kde jsou časy, kdy maximální chytrost lednic spočívala v samo-odmrazovací funkci a zásobníku na led. Dnešní chytré lednice nás ohromují schopnostmi, které jsme si před pár lety jen stěží dokázali představit. Zásadním průlomem je ovládání lednic pomocí hlasu či chytrého zařízení, ať už telefonu či tabletu. Jedním dotykem tak nastavíte teplotu lednice či funkci expresního mrazení. Za zmínku stojí i inovativní technologie cirkulace vzduchu, díky nimž vydrží potraviny déle čerstvé a zároveň zde dochází i k zamezení spotřeby energie při častém otevírání lednice.

Dále oceníte i regulátory vlhkosti v přihrádkách schopné prodloužit čerstvost ovoce a zeleniny. Tiché a úsporné chlazení je pak samozřejmostí. Nejšpičkovější chytré lednice pak disponují obrovským displejem, skrze který můžete snadno zjistit obsah lednice, a to i v obchodě, neboť vám k tomu stačí pouze telefon. A pokud zrovna nevíte, co uvařit, necháte si od lednice poradit skrze gastronomické tipy nebo plánovač jídla. Tím to však zdaleka nekončí. Přes lednici si dnes můžete už i zavolat nebo posílat fotky.

Rýžovar

Milujete rýži? Pak si domů rozhodně pořiďte rýžovar, pokud ho ještě nemáte. Rýžovary zaujímají své místo na trhu už poměrně dlouho. Jejich inteligence spočívá v tom, že dokáží rozpoznat, jak dlouho rýži vařit. Jedná se v podstatě o hrnec fungující na principu parního vaření, schopný uvařit rýži tak, aby v ní zůstaly všechny živiny. Rýžovary navíc používají i asijské restaurace, kde většinou servírují mírně lepkavou, avšak ne převařenou rýži. Bohužel v klasickém hrnci této konzistence rýže jen stěží dosáhnete.

publikováno: 1. 11. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.