Cibule s cukrem – přírodní lék na kašel i nachlazení


cibule s cukrem4

Bolí vás v krku a trápí vás kašel? Právě v zimním období, kdy je organismus oslabený, dochází k onemocnění dýchacích cest nejčastěji. Než se vydáte do lékárny, vyzkoušejte některý z přírodních léků, který máte doma a ani o tom možná nevíte. Proti kašli skvěle pomáhá například cibule s cukrem. Pojďme se zaměřit na to, jak cibuli s cukrem připravit a správně užívat.

Cibule s cukrem

Cibule patří mezi potraviny, které účinně pomáhají proti infekcím dýchacích cest a vynikají antibakteriálními vlastnostmi. Už naše babičky věděly, že při kašli, zahlenění, ztíženému dýchání nebo bolestech v krku mají sáhnout právě po cibuli. Cibule se považuje za přírodní antibiotikum, které mimo jiné chrání kardiovaskulární a nervový systém, zamezuje kornatění cév, dokonce podporuje i činnost a mikroflóru střev a žaludku.

Je bohatým zdrojem vitamínu C, D, B, E, železa, zinku, vápníku a dalších minerálů. Na nadcházejících řádcích se zaměříme zejména na účinek cibule při kašli a nachlazení. K tomuto účelu skvěle poslouží cibule s cukrem.

Čtěte také: Jak si vyrobit rýmovníkový sirup a mast

Cibuli nakrájejte na tenká kolečka

Skvělý prostředek proti kašli a nachlazení si doma připravíte během několika minut. Aby byly účinky co nejsilnější, je důležité, aby cibule pustila šťávu. A právě k tomu dobře poslouží cukr, který současně sníží štiplavost a ostrou chuť cibulové šťávy. Cibuli nakrájejte na kolečka o tloušťce několika milimetrů. Čím více cibuli nakrájíte, tím více pustí šťávy.

Naskládejte cibuli do sklenice a zasypávejte cukrem

Pokud máte cibuli nakrájenou na kolečka, je čas je začít skládat do zavařovací nebo jiné vyšší sklenice. Na dno vyskládejte vrstvu cibulových koleček a zasypte vrchovatou lžící cukru. Na něj položte další vrstvu cibule a opět zasypte cukrem. Tento postup opakujte až do chvíle, kdy se sklenice naplní až po okraj. Horní vrstvu nakonec zasypejte větší vrstvou cukru, sklenici uzavřete a uložte přes noc do lednice. Z výsledku budete překvapení.

Cibuli s cukrem užívejte několikrát denně

Domácí cibulový přípravek proti kašli a nachlazení bude hotový už do druhého dne. Jakmile sklenici otevřete, uvidíte, že cibule změkla, pustila velké množství šťávy a smísila se s cukrem. Příjemná chuť vás mile překvapí. Stačí vždy cibuli s cukrem nabrat na lžičku a přímo sníst. Doporučujeme tento přírodní lék užívat třikrát denně – ráno po probuzení, po obědě a večer. Uvidíte, že se vám od kašle, zahlenění nebo bolesti v krku brzy uleví.

Cibule s cukrem je dobrá i pro nachlazené děti

Další možnost přípravy cibule – cibulový čaj

Cibule s cukrem není jedinou možností výroby domácího cibulového léčiva. Skvěle působí také cibulový čaj, jehož příprava vám také zabere jen chvilku. Jak si jej připravit? Dvě oloupané cibule pokrájejte na kousky, zalijte 0,5 litrem vody a přiveďte k varu. Na mírném ohni vařte cca 15 minut. Poté přeceďte a slijte. Chuť cibulového čaje si zpříjemněte cukrem nebo medem.

Nenechte si ujít další články s podobnou tematikou:

publikováno: 9. 12. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.