PR článek

Čistička vzduchu pro váš domov


čistička vzduchu

Myslíte si, že se trápení se znečištěním týká jen měst a průmyslových oblastí?

Bohužel to tak není, o čemž svědčí nárůst počtu alergiků a astmatiků. Naneštěstí zjistit přesné složení vzduchu kolem nás je pro laika velmi složité.

Pro domácnosti a kanceláře však existuje efektivní řešení - čističky ovzduší.

 


Co vdechujeme? Prach, cigaretový dým, pyl, plísně...

Nejvíce času trávíme v práci a doma. A proto právě zde bychom si měli dopřát skutečně čistý vzduch, tzn. bez prachu, plísní, bakterií, mikročástic alergenů a pylů. Kvalitní čističky vzduchu současně účinně elimininují i nežádoucí pachy, např. z cigaret či domácích mazlíčků.

Máte-li doma astmatika či alergika nebo chcete vzniku alergií předcházet, vyberte si čističku vzduchu s ionizátorem, která nemocným výrazně zvýší kvalitu života. Působí antidepresivně a usnadňuje dýchání, a to díky dokonalému odstranění všech škodlivých částic a pachů i zásluhou ionizaci ovzduší. Během procesu ionizace se zpět do vzduchu doplňují potřebné anionty kyslíku a páry, které jsou v současné době ničeny dopravou, moderními stavebními materiály, plasty, zářivkami i počítači. Na horách je těchto cenných aniontů dostatek, a proto se nám tam dobře dýchá. Nyní si lze stejnou pohodu jednoduše vytvořit přímo doma.

Velkou výhodou čističek ovzduší je bezhlučnost, mohou být proto bez potíží umístěny do ložnic a dětských pokojů.

Zvlhčovače vzduchu, další z užitečných pomocníků pro alergiky a astmatiky

Vlhkost vzduchu je jeden z mála údajů, který jsme schopni bez větších problémů změřit přesně. Vyplatí se proto sledovat, zda vlhkost v naší domácnosti či kanceláři dosahuje ideální hodnoty v rozmezí 45-55 %, aby vzduch nebyl nepříjemný a dráždivý. Vlhkost vzduchu má výrazný vliv na naše zdraví. Pokud zabráníme vysušování sliznice při dýchání, výrazně omezíme i riziko vzniku nejrůznějších infektů dýchacích cest.

Zvlhčovačů vzduchu je mnoho typů – od ultrazvukových, přes tepelné až po varianty zvlhčovačů s ionizátorem. Každý z těchto druhů, patří-li mezi profesionální výrobky, vám zaručí udržování ideální hodnoty vlhkosti vzduchu. Liší se pouze v technologii, kterou používají. Stejně jako u čističek vzduchu i zde se vyplatí zvážit spojení zvlhčovače s ionizátorem a získat tak dvojí užitek. Špičkové zvlhčovače s ionizátorem jsou bezhlučné a lze je využít i pro domácí inhalaci medikamentů či Vincentky, což ocení nejen rodiny s alergiky a astmatiky.

Pokud váháte, jaký typ zvlhčovače či inhalátoru by byl pro vás ten pravý, poraďte se se svým lékařem, nebo si přečtěte podrobné informace.

První pomoc pro čistý a zdravý vzduch

Pracujete-li v prostředí, kde se setkáváte s mnoha lidmi a bojíte se nákazy, můžete si pořídit jednoduchý sprej BACTINYL AIR, který rychle vydezinfikuje okolní vzduch. Jeho použití je velmi bezpečné a sprej spolehlivě ničí řadu bakterií a virů, včetně chřipky H1N1, HIV či hepatitidy A. Nádherná vůně citrusů je příjemným bonusem.

 

Kontakty na specialisty

KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.
Přemyslova 25 (naproti OC PLAZA)
301 00 PLZEŇ

E-shop: www.szo.cz

E-mail: krasny@szo.cz

FACEBOOK: https://www.facebook.com/szocz/

publikováno: 8. 11. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.