Co s drahocenným časem na místě nejdražším


Zlatý hajzlpapír_jpg

V životě každého z nás se jistě odehrál nejeden moment, kdy bychom dali pomalu i modré z nebe za přítomnost toalety. Turistika v přeplněných historických městech, návštěva vašich přátel nebo jakékoliv cestování hromadnou dopravou, okamžiků, kdy by se mohl záchod za všechny prachy hodit je nespočet. Přemýšleli jste ovšem někdy, co byste dělali, když už byste na té nejdražší toaletě světa seděli? A existuje vůbec záchod s tímto titulem? Podívejme se na tuhle ošemetnou problematiku zblízka.

Prvně vězte, že titul nejdražší toalety opravdu existuje. Je jím záchod vyrobený v Rusku pro Mezinárodní vesmírnou stanici v roce 2008 a stál přibližně 19 milionů dolarů. Pro využití v beztížném stavu má speciální sání, které pohltí vše do septických tanků. Že se z nich pak pomocí extrémních filtrů extrahuje voda, která je zpětně použita na pití, je věc druhá. Šance, že se na tuto mísu posadíte, je spíše mizivá.

Nejdražší pozemská toaleta je potom ve vlastnictví firmy Hang Fung Gold Technology Group, která na své výstavě „Hala ze zlata" nabízí návštěvníkům v Hongkongu také koupelnu celou z 24 karátového zlata. Samotná toaleta pak byla vyčíslena na 5 milionů dolarů, což při dnešním kurzu 25 korun za dolar vyrovnává 125 milionů korun. Při návštěvě tak drahého místa se zcela jistě vyplatí zapřemýšlet, jak s časem co nejlépe naložit. Pokud tedy vůbec budete v ohromení ze samého lesku mít ještě nutkání vykonat vaši potřebu. 

Co s prosezeným časem

Výčet možností nemůže začít jinak než vytvořením digitální paměťové stopy o vašem pobytu na tomto třpytivém místě. Přeskočíme možnost, že se dočkáte idylické samoty a budete se moci vyfotit pouze moderním selfie. Některý z členů ochranky či další ze stovek turistů dychtící po stejné trofeji se vám o tuhle radost postarají. No přiznejme si, vy byste věřili někomu, kdo by tvrdil, že seděl na zlatém záchodě?

Pokud však nemáte závist vyhledávající povahu, můžete s klidem praktikovat činnosti běžných dní, jako by se jednalo o toaletu u vás doma. Potěšit by vás mohl kvalitní a aktuální denní tisk, dobrý časopis dle vašeho gusta nebo třeba dobrá křížovka či sudoku.

Vše na dlani s chytrým telefonem

Máte-li k dispozici moderní techniku v podání chytrého telefonu, pak máte o zábavu postaráno. Jak chytré telefony, tak tablety svou nepřebernou škálou aplikací a vymožeností zaručují, že nepromarníte ani vteřinu. Ať již spojíte svůj okamžik s přáteli na sociálních sítích, při různých hrách nebo při plánování dalších například víkendových aktivit, je o vás dobře postaráno. Samozřejmostí je pak možnost brouzdání po internetu, kde si kromě nejaktuálnějšího ze sportu dozvíte i spoustu z oblíbených témat.

Díky široké nabídce herních aplikací si můžete také vybírat, na co máte zrovna chuť. Začít můžete jednoduchými a odpočinkovými hrami s hlavním cílem klikání a spojování barev nebo tvarů. Ikonickou hrou z tohoto odvětví je Candy Crush. Graficky velmi jednoduchá hra s obrovským potenciálem pro sbírání dalších a dalších bonbonů.

Pro aktivnější se pak nabízí kreativnější hry z repertoáru fantasy strategií. Mezi takové se řadí například velmi oblíbený Clash of Clans s více než stovkou milionů stažení, nebo jeho obdoby jako třeba Castle Clash. Zde si i díky nepříliš velké časové náročnosti můžete v klidu stavět svou vesničku, a když na vás přijde nálada, vyzkoušet i nějaký ten online souboj proti ostatním hráčům velkého herního světa.

Kombinací logiky, taktiky a nabytých zkušeností jsou pak kasino hry. V nich se můžete naučit pravděpodobnost v ruletě, která vám přinese závratný zisk pro váš vlastní zlatý záchod. Vaše šťastné číslo se totiž hodnotí pětatřicetinásobkem – tedy z první koruny máte na vaší oblíbené sedmičce 35 korun, které když opět otočíte na vítězné sedmičce, dají 1225 korun. No, a pokud se vám to povede 5 krát máte hned jeden a půl milionu, při šestém úspěšném tahu pak dokonce přes 52 a půl milionu. Svět kasina však nabízí také blackjack a mnoho dalších her, které vás zabaví na nejednu dlouhou záchodovou chvíli.

Práce s rozumem

Doporučit se však nedá kombinace toalety a práce. Jednak by vám mohla způsobovat zdravotní potíže a vsugerováním tohoto spojení také přitížit vaší psychice. A hlavně byste mohli k tomuto místu mít navždy odpor. Což by v případě, že by se vám opravdu naskytla možnost využít více než stomilionový zlatý záchod, byl hodně nepovedený tah. Pokud však termínům a upravováním kalendářů nemůžete dát chvíli pokoj, nezapomeňte vše vždy důkladně ukládat, protože výmluvy, že jste si to na záchodě nezapsali dostatečně pečlivě, by mohl zvednout nejedno obočí více či méně zainteresovaných spolupracovníků.

publikováno: 30. 3. 2015
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.