Co všechno by měly splňovat bezpečnostní dveře?


Co všechno by měly splňovat bezpečnostní dveře

Počet vloupání do domů nebo bytů neustále stoupá, dokladem jsou policejní statistiky, které také upřesňují, že dveře společně s okny jsou nejrizikovějšími místy z hlediska možnosti proniknutí nechtěného návštěvníka do daného obydlí. I to je důvod, proč stále více domácností volí bezpečnostní dveře jako jeden z nejdůležitějších kroků celkového zabezpečení.

Mnozí lidé si to ani neuvědomují, ale obyčejné vchodové dveře nejsou pro zkušeného zloděje žádnou překážkou. Způsobů, jak je zdolat, existuje celá řada. Od vysazení z pantů až k vylomení nebo odvrtání zámku. Všechny tyto úkony jsou často otázkou jen několika minut. Během chvilky se tak váš majetek může dostat do rukou úplně cizího člověka. Chcete-li riziko vykradení na základě proniknutí dveřmi úspěšně snížit, pak jsou bezpečnostní dveře do bytu jedním z nejvhodnějších doporučení.

O kvalitě ochrany vypovídá bezpečnostní třída

Základním parametrem, od kterého by se měl odvíjet prvotní výběr bezpečnostních dveří, je jednoznačně údaj o zařazení do bezpečnostní třídy. Ta definuje stupeň odolnosti vůči násilně vedeným pokusům o prolomení ochrany, kterou konkrétní dveře nabízí. Těchto tříd je celkem 6, přičemž pro využití v běžných domácnostech se instalují bezpečností dveře ze 3. a 4. třídy (2. je naprostý základ).

Bezpečnostní dveře jsou kombinací prvků (aktivní a pasivní jistící body), které brání proražení, ale také již zmiňovanému vysazení z pantů nebo rozražení zárubní. Nepředstavují tedy jen zesílenou celkovou plochu, která je konstruovaná tak, aby nešla prorazit, ale také celkové zabezpečení principu běžného užívání dveří. Opomíjenou nutností je také fakt, že bezpečnostní dveře by se vždy měly otevírat směrem dovnitř, do interiéru.

Bezpečnostní dveře musí mít i odpovídající zámek

Spousta lidí ale po pořízení bezpečnostních dveří zapomíná, že na takové druhy nelze instalovat obyčejný zámek, v optimálním případě by měl být stejné třídy jako právě konkrétní dveře, jinak bude jejich kvalita snižována právě touto nedostačující součástkou. Standardní pro účely použití u bezpečnostních dveří jsou zámky s cylindrickou vložkou, která je chráněna speciálním kováním.

V případě, že chcete pro své obydlí pořídit bezpečnostní dveře, vyhledejte odborníky, jejichž zkušenosti a kvalifikovanost dokládají různé odpovídající certifikáty. Základem správné funkčnosti takových dveří je totiž bezchybná montáž, na kterou by také měla daná firma poskytnout záruku. Investice do bezpečnostních dveří se vyplatí, protože zvyšuje nezbytnou ochranu majetku i pocit bezpečí, který je jednou z podmínek spokojeného bydlení.

 

publikováno: 19. 12. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.