PR článek

Co zahrnuje pojištění domácnosti?


pojištění domácnosti

Vlastníte-li nemovitost, jistě máte sjednanou pojistku, která ji chrání. V případě vloupání nebo pohromy vám však hrozí nebezpečí poničení anebo ztráty majetku. Vestavěné skříně, drahé spotřebiče a další vybavení vám pomůže zabezpečit pojištění domácnosti.


 

Nemovitost není domácnost

Představte si, že svou nemovitost držíte v rukou jako malý model domečku či bytu. Když ji obrátíte vzhůru nohama, vysype se z ní nábytek, spotřebiče i váš osobní majetek. To, co vám zůstane v rukou (tedy samotná stavba, oplocení, vytápění a klimatizace) ochráníte pojištěním nemovitosti. Předměty, které jste z domu „vysypali“ se pak vyplatí zabezpečit pojištěním domácnosti. Do nábytku se pak počítá i kuchyňská linka se spotřebiči, dalšími kategoriemi jsou třeba elektronika, oděvy nebo cennosti.

 pojištění domácnosti

Foto: Bench Accounting, Unsplash

Chraňte svůj majetek

Pojištění domácnosti ochrání váš majetek v nepříjemných situacích, které nedokážeme ovlivnit. Můžete si sjednat pojištění, které vám nahradí škodu po:

  • živelní pohromě (např. požár, vytopení, výbuch plynu, povodně, pád stromu, zamrznutí vodovodního nebo tepelného systému, úder blesku, přepětí, sesuv půdy atd.),
  • krádeži nebo loupeži (odcizení věci krádeží, vloupáním či loupežným přepadením),
  • zranění nebo poničení, za které jste odpovědní (čili pojištění odpovědnosti – zranění osoby způsobené vaším psem, rozbité okno u sousedů, zranění cizí osoby v důsledku spadnutí květináče apod.).

Jak si vybrat pojištění domácnosti?

Ideálním způsob, jak porovnat nabídky na trhu, poskytuje srovnávač pojištění. Zde se vám po zadání základních údajů zobrazí tabulka s přehledně srovnanými pojistnými produkty od několika pojišťoven. Stačí si podle ceny, rozsahu služeb či hodnocení zákazníků vybrat ideální produkt přímo pro vás. Při výpočtech mají na obnos za pojištění domácnosti vliv zejména celková pojistná částka (cena domácnosti a vybavení), velikost plochy, úroveň vybavení a lokalita. Následně si pojištění můžete i online sjednat a zaplatit, vše z pohodlí a klidu domova bez čekání ve frontách.

Kvalitní pojištění = klidný spánek

Pojištěním domácnosti zabezpečíte vlastní majetek a v konečném důsledku i vaši peněženku. Proto si sjednejte (klidně i pohodlně a online z domova) kvalitní pojistku, která vás ochrání v nepříjemných situacích.

publikováno: 20. 1. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.