Dají se okna vyměnit i v zimě?


výměna oken3

Venku pořádně přituhuje, topná sezóna je v plném proudu, a tak mnozí zjišťují, že přeci jen neměli váhat a raději měli investovat do nových oken. Což je v konečném součtu rozhodně ekonomičtější než pozorovat, jak draze zaplacené teplo uniká starými a polorozpadlými rámy. Možná to nevíte, ale vyměnit okna za nová plastová, případně dřevěná či hliníková, jde i teď. Zimní počasí není překážkou. Co je však nutné dodržet?

Plastová okna patří v současné době k nejvyhledávanějším typům, a to nejen díky výborným izolačním vlastnostem, ale i finanční dostupnosti. Stěžejním parametrem je u nich počet komor, které zajistí těsnění oken. O rozdílech mezi dvojskly a trojskly se podstatné informace dozvíte ZDE. Na druhé straně je ovšem nutné zmínit, že právě v chladnějším období se mnohých plastových oken týká jeden velký nešvar, a tím je rosení. Podívejte se, jak proti němu můžete bojovat. Nyní ale zpět k tématu tohoto článku, kterým je výměna starých oken za nová v průběhu zimy.

Co výměna oken v zimě obnáší?

V podstatě to stejné jako v průběhu celého roku, tedy během teplejších měsíců. Jen si musíte pohlídat teplotu. Ta by neměla překročit hodnotu minus 10 °C. Do tolika stupňů jsou schopny malta, montážní pěny a další potřebný materiál fungovat bez problémů. Co se týče prochladnutí bytu nebo domu, záleží na tom, jak rychle je schopna firma, která vám okna vymění, pracovat. Obvykle se v zimě postupuje po jednotlivých místnostech a ne zároveň ve všech. Stará okna se vybourají a následně se ihned zapracují nová.

výměna oken

Drobnější práce, jako je seřízení kování, úprava vnitřních stěn a začištění, se provádí až naposled. Tím se doba, kdy je zeď bez uzavřeného okna, zkrátí na minimální čas, firmy udávají, že standardní panelákové okno se dá vyměnit do hodiny.

Vnější zapravení po výměně oken až později

Co se týče všech stavebních zásahů a dokončovacích úprav, které se provádí z vnější strany budovy, s těmi je však nutné počkat na den, kdy se teploty vyšplhají o něco výše, na hodnotu okolo nulyvýměna oken2S firmou se proto před výměnou oken přesně domluvte na harmonogramu i náhradních řešeních v případě nepříznivého počasí.

Výměna oken je v zimě levnější

Jednou z velkých výhod montáže nových oken v aktuálním ročním období je možnost finančních úspor. Firmy povětšinou nabízí různé bonusy, jelikož jim nepřichází tolik zakázek, také se dá mnohem snadněji domluvit na vyhovujícím termínu, v neposlední řadě bude celá akce poklidnější, než kdyby se konala třeba po létě, uprostřed vyčerpávající sezóny, kdy spousta firem nestíhá a funguje skutečně na doraz.

Jestliže jste tedy zjistili, že vaše stávající okna netěsní, profukuje jimi, a vy tak doslova vyhazujete peníze oknem, nebojte se rozhodnout pro jejich výměnu za novější a modernější typy už teď. Čekáním do jara jen prodloužíte dobu, po kterou budete mít zbytečně vysoké náklady na vytápění, a vlastně tím ničemu nepomůžete.

 

publikováno: 30. 11. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.