Dětské povlečení ve znamení příjemných materiálů a hravosti


Dětské povlečení může být z bavlny, planelu, ale také z jiných materiálů.

Povlečení do dětské postýlky nebo později menší postele se od toho klasického liší hlavně velikostí. Co je však důležité, je pozorný výběr materiálu. Dětská pokožka je přeci jen citlivější a nekvalitní lůžkoviny mohou být dítěti nepříjemné, v horším případě se může objevit dokonce svědivá vyrážka či alergie.


 

Pro naše ratolesti je nejvhodnější vybírat takové materiály, jenž je zahřejí a poskytnou jim pohodlí. Jistotou jsou přírodní materiály ověřené generacemi. Z moderních, jež se objevují až v posledních dekádáh, se nebojte mikrovlákna. To se velmi snadno udržuje, což jistě ocení všechny maminky.

Dětské povlečení pro sladké sny

Bavlněné povlečení

Díky svým vlastnostem je bavlna nejpoužívanějším textilním materiálem. Ve všech domácnostech našla své místo hlavně pro svou pevnost v tahu a odolnost. Při namočení se pevnost ještě zvýší, takže ji nepoškodí ani časté praní a sušení. Přesto je na dotek jemná a měkká a dobře saje vlhkost. 
Nevýhodou však je její nízká tepelná izolace a u nekvalitních výrobků i tendence ke žmolkování. Vyvážit to však může cena, která je i při té nejvyšší kvalitě bavlny stále nízká.

Cena: od 350 Kč

Flanelové povlečení

Ve flanelovém pyžamu bude našim nejmenším nejlépe ve flanelovém povlečení! Ideální kombinace na zimu. Bavlněná tkanina je měkká a díky úpravě krásně hřeje. Pokud požadujete hebkost, budete muset sáhnout po speciálních přípravcích, protože sám o sobě je flanel poněkud tvrdší.
Pozor na hustotu tkaniny a gramáž! Nízké ceny se dosahuje snížením obou hodnot.
Alternativou je i fleecové povlečení. Tady ale pozor v případě, že máte doma ekzematika, jemuž by na dotek nemusel být fleece příjemný. 

Cena: od 400 Kč

Fotolia_44317812_XS 

Krepové povlečení

Krep je oblíbený hlavně proto, že nepotřebuje žehličku. Je taktéž vyráběno z bavlny, takže nechybí prodyšnost a savost. V případě nejmenších dětí se však příliš nedoporučuje právě kvůli jeho největší výhodě – žehlička totiž ničí bakterie, a tak je žehlení ložního prádla žádoucí. 

Cena: od 350Kč

Povlečení z mikrovlákna

Rychle schne, snadno se pere a samozřejmě je příjemné na omak. Má vynikající hřejivé vlastnosti a je vhodné pro alergiky. Pokud bydlíte v chladném domě, pak je ideální kombinace peřiny s bavlněným povlečením a jako bonus ještě deka z mikrovlákna. 

Cena: od 300 Kč

Vybírat můžete i méně tradiční materiály, jakými je třeba len. V současnosti je už natolik upravován, že se nemusíte obávat kritizované tvrdosti. Nepřitahuje prach, ovšem kvůli tendenci chladit jej využijete spíše v letních měsících.

Dětské povlečení by mělo hrát všemi barvami. Vybírejte ale ty teplé a příjemné, jenž umí pokojíky ještě více rozzářit. V současné době jsou velkým trendem motivy oblíbených knižních nebo televizích hrdinů, za něž si ale připlatíte.

 

 

publikováno: 22. 1. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.