Digestoře do kuchyně – rozdělení podle konstrukce


digestoř2

Při výběru odsavače par byste se kromě použité technologie měli zaměřit také na konstrukci zařízení. Na trhu narazíte na nepřeberné množství odsavačů par, které se liší svou konstrukcí. Každý typ se hodí do jiného prostoru, a tak je třeba jej vybírat s ohledem na dispozici konkrétní kuchyně. Digestoře se obvykle rozdělují na vestavné, komínové, ostrůvkové, výsuvné a podstavné. Pojďme si jednotlivé typy blíže představit.

DÁLE NA TÉMA: TECHNOLOGIE DIGESTOŘÍ

Vestavné digestoře

Vestavné digestoře jsou zkonstruovány tak, aby co nejméně narušily vzhled kuchyně a byly maximálně nenápadné. Vestavné digestoře se instalují přímo do kuchyňské linky, proto musí přesně sedět na rozměry dané skříňky. Vestavné digestoře se obvykle používají v menších kuchyních.

Komínové digestoře

Komínové digestoře jsou z hlediska technologie odtahové. Jsou výrazným prvkem každé kuchyně, protože kromě samotné odsávací části obsahují i část odtahovou. Komínové digestoře se montují na zeď mezi skříňky a jsou schopné odsát velké množství vzduchu v krátkém čase. Při výběru komínové digestoře nepodceňte její vzhled, protože bude výrazným a viditelným prvkem vaší kuchyně. Kromě klasických typů existují například i skleněné komínové digestoře.

digestoř4

Ostrůvkové digestoře

Máte doma kuchyňský ostrůvek, ve kterém je zabudovaný sporák? Pak si vyberte moderní ostrůvkovou digestoř, která je podobná jako komínový typ, montuje se však ke stropu. Díky tomu umožňuje umístění digestoře kdekoliv po místnosti, a tedy i nad sporák namontovaný v kuchyňském ostrůvku. Tento typ digestoří je rovněž výrazným estetických prvkem a vyniká vysokým výkonem.

Výsuvné digestoře

Výsuvné digestoře jsou vhodné do malých a středních kuchyní. Díky vysouvacímu mechanismu se v době nečinnosti schovají, při vaření se vysunou a zajistí odsávání par. Výsuvné digestoře jsou zpravidla recirkulační, a tak nejsou tak výkonné a účinné. Vypadají zajímavě a ve vaší kuchyni nezaberou příliš místa.

Podstavné digestoře

Mezi nejlevnější a nejjednodušší typ digestoří patří ty podstavné. Ty se instalují pod kuchyňskou skříň, ze které vyčnívají, a tak nepůsobí tak nenápadně jako výsuvné modely. Podstavné digestoře jsou nejméně výkonné, jsou však oblíbené i dnes, a to zejména díky nízké pořizovací ceně.

Nenechte si ujít související témata:

publikováno: 3. 6. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.