Do moderního interiéru patří podlahové zásuvky


zasuvks

V každé době se objevují charakteristické znaky pro pro interiéry. Dnes jsou to podlahové zásuvky, které slibují minimalizování přítomnosti kabelů a praktičtější přístup. Kromě toho, že jsou po ruce přesně tam, kde je třeba, mají ještě jednu velkou výhodu – téměř nejsou vidět. Splynou s podlahovou krytinou, že při nevyužití si nevšimnete ani náznaku jejich přítomnosti.

 

 

Už nebude potřeba přemýšlet, jak složitou cestou natáhnete prodlužovací šňůru z jednoho konce místnosti na další, protože jen jednoduše odklopíte krytku a pod krytinou se objeví libovolné množství zásuvek.

Podlahové zásuvky – pohodlí v moderních interiérech

Moderní interiéry žádají efektní a působivá řešení, tedy přesně taková, jak jsou podlahové zásuvky. Určitě i vy máte zkušenost s marnými pokusy o přivedení energie do míst, kam se žádná zásuvka nehodila nebo kde nemohla být vytvořena. Podlahové zásuvky však taková omezení neznají, protože jsou nenápdné a ničemu nepřekáží.
Počet a druh zásuvek záleží jen na vašich potřebách a požadavcích. A co víc – krabice nemusí obsahovat jen elektroinstalaci, ale například i potřebné vstupy pro USB kabely a další potřebné příslušenství. Směr zdířek se může také přizůsobit. V některých místech se hodí spíše maximálně nenápadná vodorovný, jinde zase kolmý.

Kryty podlahových zásuvek:

  • krytka může být výrazná a od podlahy se zřetelně odlišovat (např. chromová úprava) nebo ji lze přizpůsobit okolí a sjednotit
  • zcela zapuštěnou zásuvku může chránit kompletně odstranitelný nebo jen výklopný kryt
  • zásuvky také mohou být připevněny ke krytu pohybovat se v jeho ose

electrical-built-in-floor-boxes-power-sockets-58125-1897479

Kabeláž pod podlahou

V rámci rekonstrukce se dá upravit i kabeláž, jenž se jinak líně táhne kolem zdí i nábytku. Vedle zásuvek tak mohou být nejen USB vstupy, ale také zdířky pro audio nebo video či HDMI kabely. Ideálně se podlahové zásuvky hodí do interiérů, kde se elektronika instaluje do prostoru.
Ani v rozlehlých místnostech není proveditelné, aby zásuvky na stěnách dostačovaly pro běžný chod domácnosti.

Ukrytí kabelů pod podlahou má ještě jednu velkou výhodu – bezpečnost. Hlavně s malými dětmi stačí chvilka nepozornosti. A jak známo – co není vidět, to neláká.

Podlahové zásuvky lze použít i venku

Terasa bez elektřiny je sice romantická, ovšem s její přítomností se otevírají nové možnosti. Díky zásuvkám v okolí domů lze snadno osvětlovat exteriér nebo používat techniku i venku. K trávníkům, do vjezdů nebo do garáží jsou jako stvořené. Tyto zásuvky se od interiérových liší odolnější konstrukcí a těsnějším krytem. Některé snesou dokonce vodu a řadí se tak do kategorie vodotěsných.

Podlahové zásuvky v kombinaci s datovou kabeláží představují nejmodernější způsob rozvodů po domě. Pokud se chystáte na zvelebování domu, pak by podlahové zásuvky rozhodně neměly v plánech chybět.

publikováno: 20. 6. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.