Domácí čistící pleťová maska 3x jinak


pletova maska

Za pleťové masky nepotřebujeme zbytečně utrácet v drogeriích nebo u kosmetičky. Každý si doma zvládne udělat sám domácí čistící pleťovou masku, která nejen vyčistí, ale také rozjasní vaši pleť. A potřebovat k tomu budete většinou jen to, co najdeme doma v kuchyni. Pojďme si ukázat jak na domácí čistící plěťovou masku 3x jinak.

1.Domácí čistící pleťová maska – maska na černé tečky

Na černé tečky nám nejlépe pomůže domácí pleťová čistící maska připravená ze skořice a medu. Proč zrovna tato kombinace? Med má totiž antibakteriální vlastnosti a dokáže se zbavit bakterií, které způsobují akné. Díky své struktuře může také nečistoty z pórů vytáhnout, jelikož působí jako lepidlo. Skořice v medu zlepšuje náš krevní oběh. Pleť bude poté krásně hladká a zdravá.

Maska na černé tečky z medu a skořice-postup

Do misky si dáme cca 3 lžíce medu a smícháme s jednou lžíci skořice. Medovou pleťovou masku si v tenké vrstvě nanesme na pleť a necháme působit asi 10 minut. Poté vlažnou vodou obličej opláchneme a osušíme ručníkem.

Maska z medu a skořice dokáže odstranit černé tečky.

2.Domácí čistící pleťová maska - okurková maska

Další skvělou domácí čistící pleťovou maskou je okurková maska, která nám krásně vyčistí pleť, hydratuje pokožku a vypíná ji. Když přidáme okurky do jogurtu, vznikne nám skvělá pleťová maska, která rozjasní pleť. A jak na to?

Okurková maska – postup

Salátovou okurku nejprve oloupeme a nahrubo nastrouháme. Necháme je 10 minut odležet a poté z nich vymačkáme veškerou vodu. Do misky dáme 4 lžíce bílého jogurtu a přidáme nastrouhané okurky. Domácí čistící pleťovou masku z okurek naneseme rovnoměrně na pleť i dekolt a necháme 15-20 minut působit.

Domácí čistící pleťová maska - maska z vaječných bílků

Domácí čistící pleťová maska z vaječných bílků dokáže s nečistotami v pleti skoro až zázraky. Vaječné bílky totiž stahují dočasně póry a snižují výskyt dalších černých teček. Navíc maska z vaječných bílků odstraní nynější černé tečky a naši pleť vyživí.

Maska z vaječných bílků -postup

Z jednoho vejce oddělíme žloutek od bílků. V misce žloutek pořádně rozšleháme a tenkou vrstvu naneseme pomocí kosmetického štětce na pokožku. Na potřená místa přiložíme ihned kousky ubrousku nebo papírového kapesníčku, které se díky bílku krásně přilepí na pleť. Počkáme asi 20 minut a poté ubrousek z pleti pomalu sloupneme. Díky takové domácí čistící pleťové masce si hezky vyčistíme pleť a dodáme ji svěžest.

Co dělat před aplikací čistící pleťové masky?

Ještě před tím, než domácí čistící pleťovou masku naneseme na obličej, je potřeba pleť zbavit make-upu a pořádně ji vyčistit. K tomu nám bohatě postačí odličovací přípravky, které běžně používáme. Důležité je pleť poté důkladně vysušit a až poté můžeme aplikovat připravenou domácí čistící pleťovou masku.

publikováno: 24. 11. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.