Dovoz aut ze zahraničí – jak se nespálit?


Dovoz aut ze zahraničí

Nákup auta není věc, kterou by většina běžných smrtelníků prováděla obden a u dovozu aut ze zahraničí to platí dvojnásob. Proto se určitě vyplatí si v oblasti koupě nového vozu nechat poradit nebo nejlépe celou situaci okolo dovozu auta ze zahraničí nechat na odborníkovi. Jak se ale v džungli dovozců, prodejců a tuzemských i zahraničních autobazarů vyznat? A co by vám měla garantovat správná firma zajišťující dovoz aut ze zahraničí? To vám řekneme v následujícím článku.

Konzultace pro dovoz auta ze zahraničí by měla být bezplatná

Co se týče dovozu aut ze zahraničí, v první řadě se rozhodně dívejte po takové firmě, která bere jako samozřejmost, že vám konzultaci a poradenství poskytuje zcela zdarma. Pokud si někdo za radu nechává platit nebo vás tlačí k nějakému závaznému kroku, poohlédněte se po partnerovi pro dovoz aut ze zahraničí rozhodně někde jinde.

Výběr modelu auta ze zahraničí kopírující vaše preference

Správný dovozce aut vám podle bezplatné konzultace, na které mu sdělíte vaše možnosti a preference, dokáže sám navrhnout ideální model auta. Firma, která nabízí dovoz aut ze zahraničí, pro vás speciálně vyhledá nabídky zahraničních autobazarů a dalších prodejců, u kterých již od samého začátku budete mít jasně stanovenou cenu vozidla. Dobrým znamením kvalitního dovozce je, pokud firma automaticky prověří původ vozidla, které jste si například prostřednictvím internetu vybrali vy sami.

Bez prověření historie auta to nejde

Asi nejdůležitějším krokem při dovozu aut ze zahraničí je bezesporu ověření původu vozu. Skutečný profík v oboru dovozu aut ze zahraničí vám tak prověří nejen historii auta, ale i to, zda není vůz vázán leasingem nebo nějakým jiným závazkem.

Dovoz aut ze zahraničí – cestujeme na místo

Správný zprostředkovatel dovozu aut ze zahraničí po výběru zákazníkem vše s daným prodávajícím dohodne tak, aby mohlo následovat bezproblémové převzetí auta. Tomu by však ale měla předcházet osobní prohlídka vozu. Ideálně tedy vše probíhá tak, že zástupce firmy vás jakožto zákazníka vyzvedne přímo doma a zaveze na místo, odkud by měl dovoz auta ze zahraničí probíhat. Jakmile společně dorazíte na místo potenciálního prodeje, odborně vyškolený personál by měl provést prohlídku vámi vybraného vozu. A to pochopitelně nejen po vizuální, ale také technické stránce. Co se týče komunikace s prodávajícím, měl by váš prostředník pro dovoz aut ze zahraničí umět přesně a spolehlivě tlumočit vše, na co se v průběhu budete chtít zeptat – pro mnohé tak odpadá případný stres z nejisté komunikace v cizím jazyce.

Dovoz aut z Německa a jiných zemí

Osobní prohlídka auta potvrdí i to, zda vůz není bouraný

Vůz je sice prověřen již dopředu, a to především z hlediska historie a dalších informací dohledatelných prostřednictvím elektronických systémů, ale na místě by měla proběhnout kontrola technického stavu vozu, stejně jako toho, zda jsou jednotlivé komponenty auta funkční. A hlavně – zda vámi vybrané auto pro dovoz ze zahraničí nebylo bouráno. Každý z těchto kroků by měl rozhodně probíhat za vaší přítomnosti tak, abyste měli o jednotlivých krocích kontroly perfektní přehled.

Definitivní rozhodnutí – koupě vozu ze zahraničí

Jakmile se rozhodnete, zda je daný vůz pro vás skutečně ten pravý, správný zprostředkovatel dovozu aut ze zahraničí za vás bez váhání vyřídí veškeré další formality. Jde například o kontrolu dokladů týkajících se samotného nákupu, jako je kupní smlouva, doklady k vozidlu a podobně. 

Náš tip: Společností, která zajišťuje vysoce bezpečný dovoz aut ze zahraničí, je například Rychlý Dovoz Aut.cz – Ing. Martin Švancer z Nového Jičína.

Správný dovozce aut ze zahraničí je nezávislý

A na co si ještě dát pozor? Pokud se stane, že po prohlídce auta „naživo" nebudete pro konkrétní auto stoprocentně přesvědčení, a to z jakéhokoli důvodu, pamatujte na to, že seriozní prodejce na vás nebude nikdy tlačit. Nezávislé společnosti specializující se na dovoz aut ze zahraničí totiž nejsou nijak vázány ke konkrétní značce či dokonce modelu, a díky tomu vám jsou schopny doporučit skutečně kvalitní vůz. Ne ten, který se jim zrovna hodí prodat.

Jak dostat auto při dovozu aut ze zahraničí domů do ČR?

Před cestou „domů" vám zprostředkovatel dovozu aut ze zahraničí nechá vyřídit na daném dopravním inspektorátu potřebné převozní značky. S těmi už se můžete sami vydat na cestu zpět. Nemělo by tak být nutné využívat poměrně nákladnou odtahovou službu. Vůz tak máte navíc poměrně rychle přímo doma. Převozní značky například z Německa navíc platí dokonce 5 dní, a tudíž budete mít dostatek času na vyřízení české SPZ, aniž byste byli bez auta.

Dovoz auta ze zahraničí i bez toho, abyste museli být u toho

Nemůžete-li se ale takové procedury, kterou je dovoz auta ze zahraničí sami osobně zúčastnit, u skutečně profesionálního zprostředkovatele by se v žádném případě nemělo jednat o problém – měl by totiž být schopen dovézt vám auto i bez vaší účasti. Chcete-li se naopak zúčastnit prohlídky vozu ve větším počtu – tedy například s manželkou, kamarádem, známým automechanikem nebo kýmkoli jiným, opět by vám to měl každý slušný dovozce aut ze zahraničí umožnit. A to bez navýšení nákladů.

Při příjezdu na českou půdu pak přichází na řadu STK, měření emisí a již zmíněné přihlášení vozu na SPZ. I s tímto by vám měl skutečný profesionál umět pomoci.

publikováno: 25. 2. 2015
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.