Dřevěná schodiště jsou nejpopulárnější


Topstep_2

Každý interiér je jiný a podle toho by měly být vybírány i schody. Někam se hodí více kovové, jinde se stanou dominantou schody betonové s prosklenými madly, jiný interiér je zase vhodný pro schody dřevěné. A právě dřevěné schody získávají v poslední době na popularitě. 

Dřevo jako univerzální materiál

Dřevo nejen že působí příjemně, ale má také velmi dobré vlastnosti co se funkčnosti a trvanlivosti týče. Dřevěná schodiště se snadno montují, můžete využít libovolných kombinací a tvarů schodiště a také můžete vybírat z širokého množství dekorů.

Není tedy problém vybrat takový materiál a barvu, aby schody perfektně zapadaly do vašeho interiéru a ladily s ostatním nábytkem a vybavením. V případě poškození, nebo rekonstrukce je pak renovace schodů velmi snadná, narozdíl od jiných typů.

Dřevěné obložení jakýchkoli schodů

Pokud jste si dřevo zamilovali a chtěli byste mít dřevěné schody i u sebe doma, není žádný problém obložit jakékoli schodiště. Z betonových nebo kovových schodů tak mohou být krásné a moderní schody dřevěné. Na obložení schodů není třeba žádného bourání a stavebních úprav. Pokud jsou schody staticky vpořádku, můžete si schody obložit a zrenovovat sami. Zvládne to každý šikovný kutil.

Topstep_1

U atypických rozměrů, nebo tvarů schodišť není problém zařídit obložení na míru. Vše pak zařídí odborníci, kteří mají s renovací bohaté zkušenosti.

Vychytávky u dřevěných schodišť

Stejně jako u jiných typů se nemusíte omezovat jen na obyčejné schody, ale můžete je designově vylepšit. Oblíbené bývá boční osvětlení schodů, nebo podsvětlení postupnice. Světlo nemusí být výrazné a bílé, ale můžete si vybrat i z různého barevného podsvětlení.

Takové světlo pak navozuje velmi příjemnou atmosféru v interieru. U strmějších a delších schodů pak můžete využít dekorativních madel, nebo dalších doplňků, které schody oživí.

publikováno: 18. 11. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

axx
7. 3. 2016

S tímto článkem úplně souhlasím, dřevo je krásná věc a člověk uvnitř v podstatě nic víc jako dekoraci ani nepotřebuje, spíše jen drobnosti a ta vůně, dřevo je prostě dřevo. Máme schodiště a jsme s ním velmi spokojení, je krásné, nedělají se do dřeva rýhy, nijak se nepoškozuje, je velmi kvalitní. A ten vzhled, jsme opravdu rádi že jsme šli do dřeva, je to nenahraditelné!

František Fejk
3. 7. 2016

Dobrý den, dřevo je opravdu kvalitní a velmi příjemný materiál a jsem rád, že tohoto názoru je více lidí, dokonce, že i mladí lidé se k tomuto materiálu vrací.Dřevo nabízí skvělou vůni je však pravdou, že na půdu bych asi klasické dřevěné schody nezvolil. I proto jsem si právě do půdních prostor objednal půdní schody.

Verča
25. 10. 2016

Dřevěné schody jsou úplně super :) Plánuji si dát udělat do domu na patro dřevěné schody :) viděla jsem je u kamarádky ještě když jsem byla na základní školené a velmi se mi to líbilo, takže jsem si řekla, že určitě i já budu mít takové jednou. A tak se mi sen plní, už si odkládám penízky z každé výplaty něco, abych si to mohla dovolit :) Nyní jsme však museli zainvestovat do podstřešních prostor. Vyvorili jsme tam dětem dětský pokoj s padacími schody :) a ještě jim tam chci vymalovat a udělat nějaké prolézačky. Do Vánoc mám co dělat: D

Betka
28. 12. 2016

Verča, to je skvelý nápad :) tiež som premýšľala, čo s pôjdom, pretože maminka má taký nevyužitý a tak som si hovorila, že buď tam spravím miestnosť na sušenie, alebo nejakú takú izbičku pre detičky, kde by mali hračky a nebolo by to také na očiach :D predsa len deti vedia urobiť chaos a v celom dome :D :D takže nejaké pôjdne schody by sa mi hodili, nechcem nič honosné, ale praktické a najlepšie, keby boli zasúvačky.