G+

 

 

Dřevěná schodiště jsou nejpopulárnější


Topstep_2

Každý interiér je jiný a podle toho by měly být vybírány i schody. Někam se hodí více kovové, jinde se stanou dominantou schody betonové s prosklenými madly, jiný interiér je zase vhodný pro schody dřevěné. A právě dřevěné schody získávají v poslední době na popularitě. 

Dřevo jako univerzální materiál

Dřevo nejen že působí příjemně, ale má také velmi dobré vlastnosti co se funkčnosti a trvanlivosti týče. Dřevěná schodiště se snadno montují, můžete využít libovolných kombinací a tvarů schodiště a také můžete vybírat z širokého množství dekorů.

Není tedy problém vybrat takový materiál a barvu, aby schody perfektně zapadaly do vašeho interiéru a ladily s ostatním nábytkem a vybavením. V případě poškození, nebo rekonstrukce je pak renovace schodů velmi snadná, narozdíl od jiných typů.

Dřevěné obložení jakýchkoli schodů

Pokud jste si dřevo zamilovali a chtěli byste mít dřevěné schody i u sebe doma, není žádný problém obložit jakékoli schodiště. Z betonových nebo kovových schodů tak mohou být krásné a moderní schody dřevěné. Na obložení schodů není třeba žádného bourání a stavebních úprav. Pokud jsou schody staticky vpořádku, můžete si schody obložit a zrenovovat sami. Zvládne to každý šikovný kutil.

Topstep_1

U atypických rozměrů, nebo tvarů schodišť není problém zařídit obložení na míru. Vše pak zařídí odborníci, kteří mají s renovací bohaté zkušenosti.

Vychytávky u dřevěných schodišť

Stejně jako u jiných typů se nemusíte omezovat jen na obyčejné schody, ale můžete je designově vylepšit. Oblíbené bývá boční osvětlení schodů, nebo podsvětlení postupnice. Světlo nemusí být výrazné a bílé, ale můžete si vybrat i z různého barevného podsvětlení.

Takové světlo pak navozuje velmi příjemnou atmosféru v interieru. U strmějších a delších schodů pak můžete využít dekorativních madel, nebo dalších doplňků, které schody oživí.

publikováno: 18. 11. 2014
přečteno: 434×
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

axx
7. 3. 2016

S tímto článkem úplně souhlasím, dřevo je krásná věc a člověk uvnitř v podstatě nic víc jako dekoraci ani nepotřebuje, spíše jen drobnosti a ta vůně, dřevo je prostě dřevo. Máme schodiště a jsme s ním velmi spokojení, je krásné, nedělají se do dřeva rýhy, nijak se nepoškozuje, je velmi kvalitní. A ten vzhled, jsme opravdu rádi že jsme šli do dřeva, je to nenahraditelné!

František Fejk
3. 7. 2016

Dobrý den, dřevo je opravdu kvalitní a velmi příjemný materiál a jsem rád, že tohoto názoru je více lidí, dokonce, že i mladí lidé se k tomuto materiálu vrací.Dřevo nabízí skvělou vůni je však pravdou, že na půdu bych asi klasické dřevěné schody nezvolil. I proto jsem si právě do půdních prostor objednal půdní schody.

Verča
25. 10. 2016

Dřevěné schody jsou úplně super :) Plánuji si dát udělat do domu na patro dřevěné schody :) viděla jsem je u kamarádky ještě když jsem byla na základní školené a velmi se mi to líbilo, takže jsem si řekla, že určitě i já budu mít takové jednou. A tak se mi sen plní, už si odkládám penízky z každé výplaty něco, abych si to mohla dovolit :) Nyní jsme však museli zainvestovat do podstřešních prostor. Vyvorili jsme tam dětem dětský pokoj s padacími schody :) a ještě jim tam chci vymalovat a udělat nějaké prolézačky. Do Vánoc mám co dělat: D

Betka
28. 12. 2016

Verča, to je skvelý nápad :) tiež som premýšľala, čo s pôjdom, pretože maminka má taký nevyužitý a tak som si hovorila, že buď tam spravím miestnosť na sušenie, alebo nejakú takú izbičku pre detičky, kde by mali hračky a nebolo by to také na očiach :D predsa len deti vedia urobiť chaos a v celom dome :D :D takže nejaké pôjdne schody by sa mi hodili, nechcem nič honosné, ale praktické a najlepšie, keby boli zasúvačky.

Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...