Dřevěná schodiště jsou nejpopulárnější


Topstep_2

Každý interiér je jiný a podle toho by měly být vybírány i schody. Někam se hodí více kovové, jinde se stanou dominantou schody betonové s prosklenými madly, jiný interiér je zase vhodný pro schody dřevěné. A právě dřevěné schody získávají v poslední době na popularitě. 

Dřevo jako univerzální materiál

Dřevo nejen že působí příjemně, ale má také velmi dobré vlastnosti co se funkčnosti a trvanlivosti týče. Dřevěná schodiště se snadno montují, můžete využít libovolných kombinací a tvarů schodiště a také můžete vybírat z širokého množství dekorů.

Není tedy problém vybrat takový materiál a barvu, aby schody perfektně zapadaly do vašeho interiéru a ladily s ostatním nábytkem a vybavením. V případě poškození, nebo rekonstrukce je pak renovace schodů velmi snadná, narozdíl od jiných typů.

Dřevěné obložení jakýchkoli schodů

Pokud jste si dřevo zamilovali a chtěli byste mít dřevěné schody i u sebe doma, není žádný problém obložit jakékoli schodiště. Z betonových nebo kovových schodů tak mohou být krásné a moderní schody dřevěné. Na obložení schodů není třeba žádného bourání a stavebních úprav. Pokud jsou schody staticky vpořádku, můžete si schody obložit a zrenovovat sami. Zvládne to každý šikovný kutil.

Topstep_1

U atypických rozměrů, nebo tvarů schodišť není problém zařídit obložení na míru. Vše pak zařídí odborníci, kteří mají s renovací bohaté zkušenosti.

Vychytávky u dřevěných schodišť

Stejně jako u jiných typů se nemusíte omezovat jen na obyčejné schody, ale můžete je designově vylepšit. Oblíbené bývá boční osvětlení schodů, nebo podsvětlení postupnice. Světlo nemusí být výrazné a bílé, ale můžete si vybrat i z různého barevného podsvětlení.

Takové světlo pak navozuje velmi příjemnou atmosféru v interieru. U strmějších a delších schodů pak můžete využít dekorativních madel, nebo dalších doplňků, které schody oživí.

publikováno: 18. 11. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.