PR článek

Dřevěné vs. hliníkové pergoly: Která vydrží déle a snadněji se udržuje?


Copy of IMG_20191101_141040

Pergola dotvoří útulnou atmosféru na vaší zahradě, ovšem musí být kvalitně vyrobená. Už se vidíte, jak si pod pergolou užíváte kávu či dobré jídlo? Před tím si ale musíte zodpovědět dvě základní otázky. Kde pergolu postavíte a z jakého materiálu? Stále větší oblibu si získávají hliníkové pergoly, které mají oproti dřevěným spoustu výhod.

 

Jaké je vhodné místo pro pergolu?

Ještě než začnete nad pergolou uvažovat, ujasněte si, jaké místo na vaší zahradě je pro ni ideální. Chcete, aby stála samostatně na zahradě nebo by měla být pergola součástí stěny domu? Také se zamyslete nad velikostí pergoly, a především nad použitým materiálem. Od toho se bude odvíjet nejen cena, ale i náročnost na péči.

Vybírat můžete z široké škály materiálů, ze kterých lze pergolu postavit. Dřevěné a hliníkové pergoly jsou nejčastějším prvkem moderních domů a zahrad. Každá z nich má něco do sebe. Záleží, co od ní očekáváte.

Jak na vyměření hliníkové pergoly?


Hliníkové pergoly nerezaví a vydrží léta bez péče

Dřevěné pergoly jsou pro mnohé jasnou volbou. Dřevo dobře vypadá a obecně se jedná o levnější materiál. Ovšem péče o dřevěné pergoly je mnohem náročnější. Každých pár let je potřeba pergolu natřít kvalitní barvou, jinak bude pergola chřadnout.

Hliník je materiál, který vydrží dlouhá léta bez jakékoliv náročnější údržby. Povrch se snadno omývá a nerezaví. O hliníkovou pergolu není potřeba příliš pečovat. Stačí teplá voda s jarem a veškerá špína je pryč. Pergola vám bude desítky let dělat dokonalou okrasu vaší zahrady s minimem starostí.


Bioklimatická pergola se přizpůsobí jakémukoliv počasí

Bioklimatická pergola disponuje pohyblivým střešním slunolamem, který se pyšní několika funkcemi. V létě lze lamely naklopit tak, abyste byli chráněni proti přímému slunečnímu světlu. Zároveň se odvětrává vnitřek pergoly, takže vám bude skvěle i za parného počasí.

Jestliže vás pod pergolou přepadne déšť, nemusíte se hned utíkat schovat do domu. Lamely snadno sklopíte tak, aby se vytvořila střecha, která vás bude perfektně chránit i při nepříznivém počasí.


Hliníková pergola vám dopřeje ničím nerušené chvíle

Pergola není jen moderním doplňkem domu, který vytvoří útulné prostředí. Hliníková pergola skýtá především útočiště pro odpočinek. Umožní vám užít si oblíbené jídlo nebo číst knihu na zahradě za jakéhokoliv počasí.

Hlavně v létě jsou hliníkové pergoly perfektním místem pro oslavy, grilování a rodinná setkání. Pergolu můžete snadno vyzdobit LED osvětlením, které dodá ve večerních hodinách zahradě šmrnc a nezapomenutelnou atmosféru.


publikováno: 6. 4. 2021
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.