Exotika v ložnicích: závěsná postel umí zkvalitnit spánek


Závěsná postel může být nejen originálním prvkěm ve vašem interiéru, ale také úsporou prostoru. Pomo

Se závěsnou postelí pustíte do ložnice jistou míru extravagance. Nejedná se o běžnou záležitost, v českých interiérech se objevují jen zřídka. Jsou exotické, rozhodně ne nepraktické a hlavně dlouholeté zkušenosti potvrdily zajímavý fakt: pomáhají ke klidnějšímu spánku. Příjemné pohupování je tak balzámem pro uspěchaný a unavený organismus, jenž díky němu načerpá spoustu energie.

Závěsná postel nepatří jen na katalogové snímky cestovních kanceláří, její komfort si můžete užívat i doma. Zpočátku bude usínání na visuté posteli poněkud nezvyk, časem si ale na sotva znatelné pokupování zvyknete a nebudete chtít jinak.

Závěsná postel je příjemný rozmar

Upoutá na první pohled, zároveň ale také vyvolá otázku, která je nasnadě – hodí se pro každodenní spánek? Neutrpí náš pohybový aparát? Tyto obavy můžete při správném výběru postele pustit z hlavy. Pokud zvolíte pevnou konstrukci, její vlastnosti budou totožné s klasickým lůžkem – pevný rošt a správná matrace poskytne oporu pro záda i krční páteř. U závěsných postelí experimentovat i s tvarem, protože kromě klasické podoby jsou k dostání také kruhové (terčové) konstrukce. Pro spánek ale vybírejte pevné a kvalitní materiály, pro odpočinek postačí i měkké matrace připomínající spíše houpací sítě.
Skvěle se hodí do dětských pokojů, kde se v menších rozměrech stanou nejoblíbenějším kouskem nábytku. V každém případě se ale vyhněte plastu!

Prokázaný vliv na psychiku

Kdo by jako dítě nemiloval houpání v síti nebo na houpačce. Dokáže uklidnit nejen nejmenší, ale také dospělé. Věděli to už v dávných dobách, v Řecku byly účinky houpacích závěsných křesel a lůžek pověstné. Poznatků využívá i současná psychiatrie. V kombinaci s léčbou světlem dokáže skvělé věci. Houpavý pohyb jako uklidnění máme totiž zafixovaný už od malička, stačí vzpomenout na kolébku či kočárek.

Upevnění závěsné postelezavesna postel 1

V exotických představách se většinou objevují lana, avšak zvolit lze i jiné způsoby uchycení. Do moderních interiérů se hodí tyče nebo řetězy, v tradičních využijete více provazů a lan současně, případně dřevěné prvky. Příliš pevné uchycení je ale na škodu, protože minimalizuje ono prospěšné pohupování. Výhodně je ale pro ty, kterým by vadilo a pouze si přejí efekt závěsné postele.

Další možnosti závěsné postele

  • úspora místa: hodí se do pokojů, kde není místa nazbyt. Lze pořídit i mechanizmus, který bude postel spouštět a znovu vytahovat ke stropu. Pozor ale na její umístění ve výšce – u stropu bývá mnohem větší teplo.
  • jednodušší úklid: pod závěsné lůžko sice neumístíte krabice s nadbytečným oblečením, na druhou stranu se pod ním nebude hromadit prach a nepořádek. Závěsné lůžko se hodí také na chaty, z nichž udělá exkluzivní místo pro relaxaci.

Konstrukce není složitá, stejně jako zavěšení. Nakonec bude záležet je na tom, jestli nemá někdo problémy s houpáním…

publikováno: 2. 5. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.