G+

 

 

Falešný krb slouží pro dekoraci, prostor ale umí příjemně zútulnit


pint

Krb v paneláku? Odpověď zní vždy rezolutně - zapomeňte! Jiný případ jsou však falešné krby, které se dají použít do jakékoliv místnosti. Moderní, rustikální, decentní i výrazné budou tvořit atmosféru a spolu s dekoracemi budou zajímavým originálním prvkem. Inspiraci je vhodné čerpat v zahraničí, neb v našich končinách příliš povedených kousků nenajdete.Falešný krb by mohl být pro někoho naprostou zbytečností. Rozhodně si nepředstavujte přenosné krby z hypermarketů. Nechybí nic – prostor pro oheň, ale hlavně římsa, která musí být v tomto případě dominantní. O rozličné dekorování a vůni dřeva tak nepřijdete...

Krb – srdce domácnosti

Nejdříve to byla pec, co dodávalo domovu ten správný dojem. Pak přišly krby, elegantní a zároveň praktické. Dalo by se tedy říci, že s touhou po krbu přichází jakýsi návrat ke kořenům.
Každý krb, kromě elektrického samozřejmě, však vyžaduje komín, který v mnoha prostorách nelze vybudovat. Nejedná se jenom o panelové domy, ale ani do mnoha starších nelze takovým způsobem zasahovat...
Řešením jsou falešné krby, které slouží hlavně k dekoraci, Důležitější, než jejich vnitřní prostor, je tedy římsa, která musí poutat pozornost.

Falešný krb - z čeho a kdepint2

Dávat si práci se zděním je poněkud kontraproduktivní. Zbytečně namáhavá práce se dá nahradit díky volbě jiného materiálu. Krbovou římsu lze v jednoduchém tvaru sestavit třeba ze sádrokratonu a dřeva, což jistě zvládnete sami. Sestavíte konstrukci požadovaných rozměrů, dekor vytvoříte lištami o vybrané šířce a nakonec přetřete požadovanou barvou. Falešné ohniště můžete zvýraznit obkladem imitujícím kámen. Jednoduché a působivé.
Zajímavé krbové římsy pak umí vyrobit truhláři. Stačí se dohodnout na rozměrech a dekoru. Jedinečně působí také římsy z kamene nebo žuly.
Setkat se můžete jen s římsou na zdi nebo i s falešným ohništěm. Volba závisí povětšinou na možnostech v prostoru.

Nápady pro využití falešného krbu

  • jako krb klasický: k falešnému krbu postavíte krbové nářadí, a dřevo. Pokud disponujete falešným ohništěm, pak celý prostor můžete vyskládat poleny.
  • dekorace úzké římsy: poslouží jako polička pro svíčky a menší dekorace. Působí nenápadně, proto se nebojte upozornit na prostor nad ní například výrazným obrazem nebo zrcadlem s originálním rámem.
  • široké římsy pak dávají mnoho prostoru pro kreativitu. Umístit na ně můžete cokoliv vás napadne. Pokud mají výrazný dekor, tak okolí volte střídmější.
  • prostor pod římsou: tam, kde by jinde plápolal oheň, je prázdno. Nahradit jej mohou třeba obrovské svíčky. Zajímavě působí zabudování dalších poliček do konstrukce obvodových stěn. Zeď lze vymalovat kontrastní barvou, nebo v případě menších dětí, pod ni můžete umístit tabuli na kreslení.

Falešný krb sice prostor nevyhřeje, v interiéru však bude působit jako příjemná dominanta. Používat se nemusí jen do vintage interiérů, díky širokým možnostem dekorací najde své místo všude.

Foto: Pinterest, Pinterest

publikováno: 28. 9. 2013
přečteno: 6253×
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Marie
5. 1. 2014

Prosím, kde a za kolik pořídím krb jen pro oko? Jaký byste mi doporučili. Děkuji s pozdravem Marie.

Marie Kolínková
2. 11. 2014

Dobrý den. Mám ten samý problém, kde a za kolik penízků lze zakoupit krb pouze na okrasu a hezký pokojík??????? Děkuji.

Michaela
9. 12. 2014

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuse na portále Chytré bydlení.

Redakce.

Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...