Garážová vrata pro motocykly zajistí bezpečné a komfortní parkování


vrata pro motorkáře3

Pokud patříte mezi hrdé majitele motocyklu, na který nedáte dopustit, bezpochyby řešíte způsob jeho uskladnění a parkování. Motorka by měla být zaparkovaná na teplém a bezpečném místě. Ochrannou i tepelněizolační funkci zajišťují garážová vrata, která ovlivňují také míru komfortu při samotném parkování. Společnost LOMAX představila inovativní typ garážových vrat, která jsou přesně vyladěná pro každou motorku. K jejich ovládání si ani nemusíte sundávat rukavice.

Sekční i posuvná vrata na míru

Pro parkování motorek se hodí sekční i posuvný typ garážových vrat. Největší zájem je o sekční vrata, která jsou rozdělena na jednotlivé sekce zajíždějící pod strop. Vzhledem k tomu, že společnost LOMAX vyrábí garážová vrata na míru, je schopná je zhotovit i samostatně jen pro parkování motocyklu. Tuto variantu využijí zejména motorkáři, kteří svůj stroj parkují v oddělené garáži, případně chtějí rozdělit vjezdy zvlášť pro automobil a pro motocykl.

Také posuvná vrata jsou pro parkování jednostopých vozidel ideální. Fungují na podobném principu jako ta sekční, jednotlivé sekce se však nezasouvají pod strop, ale do boku garáže. Řidič si tak plynule nastaví míru otevření podle potřeby a do garáže zajede rychle a bez problémů. Snadno zaparkuje motocykl třeba vedle automobilu. Tento způsob parkování je mezi motorkáři nejrozšířenější.

Při výběru vrat pro motocykl se zaměřte na ovládání

Největší slabinou běžně dostupných garážových vrat je jejich ovládání, které znemožňuje rychlé otevírání v motorkářských rukavicích. S tím se však společnost LOMAX vypořádala a představila dva typy ovladačů, které jsou vybaveny dostatečně velkými pogumovanými tlačítky.

Ovladače jsou navíc doplněny o praktický klips, díky kterému si je motorkář zavěsí na svůj motocykl. Odpadá starost s hledáním ovladače a sundáváním rukavic. Po příjezdu se vám garáž otevře na jedno stisknutí. Zatímco vaši kolegové budou ještě čekat před svými vraty a hledat klíče či ovladač, vy už budete mít zaparkováno. 

Dostatečná šířka vrat je důležitá pro pohodlné parkování

Při realizaci nových vrat do garáže nepodceňte jejich rozměry. I když firma LOMAX dokáže vyrobit vrata široká jen 80 cm, pro pohodlný vjezd doporučujeme zvolit alespoň dvojnásobnou šířku. Vždy záleží na konkrétním typu vašeho motocyklu a na prostorových možnostech garáže. V případě posuvných vrat si šířku otevření regulujete podle potřeby, a tak si vždy nastavíte ideální prostor pro průjezd jednostopého vozidla.

Garážová vrata musí chránit váš majetek a dobře izolovat

Komfortní a rychlý vjezd do garáže a snadné ovládání vrat je důležité. Hlavní funkcí vrat je však ochrana před vniknutím cizích osob i nepříznivými klimatickými podmínkami. Garážová vrata pro motocykly vyráběná společností LOMAX jsou vybavena kvalitní polyuretanovou pěnou s hustotou až 50 kg/m3. Díky tomu jsou lehká a současně si zachovávají vynikající tepelněizolační vlastnosti.

Konstrukce současně přerušuje místa, kudy obvykle uniká nejvíce tepla, a tak zabezpečí optimální teplotu v zimních i letních měsících. Díky pevné konstrukci, materiálu a bezpečnostním prvkům zajistí ochranu před úrazem a vniknutím cizích osob.

Sami si navrhněte design garážových vrat

Máte konkrétní představu, jak by vaše nová vrata pro motocykl měla vypadat? Proměňte ji v realitu a nespokojte se s kompromisy. Firma LOMAX vyrábí vrata na zakázku, a proto je schopna vyhovět i netradičním přáním zákazníků. Vyberte si různé barevné kombinace nebo propojení se zasklením či odvětrávacími mřížkami.

Na vrata si můžete bez problémů nechat vyrobit třeba i siluetu motocyklu, která se stane neotřelým designovým doplňkem vašeho exteriéru. V případě zájmu vám ve stejném designu společnost navrhne i vchodové dveře, takže budou s vraty perfektně sladěné.

Garážová vrata jsou důležitým prvkem každé garáže bez ohledu na to, jaký typ vozidel v ní parkuje. Na motorkáře se však až doposud příliš nemyslelo, a tak si museli vystačit s typy určenými pro vjezd automobilů. Pokud vlastníte kromě automobilu i motocykl, garážová vrata upravená na míru pro potřeby motorkářů si oblíbíte okamžitě.

publikováno: 25. 6. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.