Granitové dřezy jsou moderní a vysoce hygienické


Granitové dřezy jsou vyrobeny ze směsi kameniva a tvrdého polymethylakrylátu.

Kuchyňskou linku si nepořizujeme na pár let, ale počítáme s tím, že vydrží opravdu dlouhou dobu. Patří mezi největší investice v domě, a tak si na výběru dáváme obvykle záležet. Každý díl musí být perfektní. Týká se to i dřezu, který používáme denně, a proto by měl mít prvotřídní kvalitu.

Při výběru dřezu je potřeba zaměřit se na několik věcí – především je to cena, vzhled a materiál, který byl pro výrobu použit. Najít kompromis mezi všemi požadavky není jednoduché, ovšem jako ideální řešení se jeví granitové dřezy.

Nerezový nebo granitový dřez

Dřez upoutá pozornost téměř okamžitě. Pokud patříte mezi majitele designově perfektního kousku, který přesně zapadá mezi skříňky a poličky, pak jste mu jistě věnovali dlouhý čas při výběru. Čistý a pěkný vzhled by si tak měl udržet co nejdéle. Důležité je vybrat odolný materiál, co snadno nezajde, a nezničí se tak celkový dojem.

Srovnejme si tedy nyní dvě nejoblíbenější varianty dřezů: nerezový a granitový. Prvně zmíněný materiál je na pohled efektní, ovšem co se údržby týče, nemůže s konkurentem soupeřit. Neustálým vystavováním vodě a chemickým látkám určeným k mytí ztrácí snadněji svůj vzhled a neustálé leštění začne po čase lézt na nervy a unavovat.

5926313920_855f6c06db

Naproti tomu granitový dřez si drží svůj zánovní vzhled, nehrozí zašednutí a hlavně má mnohem širší možnosti využití.  Lehce do něj zabudujete moderní doplňky a příslušenství, které vám bude usnadňovat práci. V neposlední řadě jej sladíte s interiérem díky široké nabídce barevných variant.

Z čeho je granitový dřez vyroben?

Možná jste už zaslechli o tom, že granitový dřez při běžném použití jen stěží poškodíte. Opravdu je tomu tak, ovšem dřez musí být kvalitní, žádná levná napodobenina. Homogenní výrobky budou logicky dražší než plastové napodobeniny s podobnou povrchovou úpravou, kde nástřik rozhodně nebude splňovat požadovaná měřítka kvality.

4254397880_dd1b22d307

Základem je směs kameniva a tvrdého polymethylakrylátu, díky čemuž je granitový dřez tak odolný. Důležitou úlohu hraje také technologie, kterou výrobce používá. V tomto směru není radno experimentovat a raději důvěřujte ověřeným značkám.

Nakupte výhodně

Porovnáte-li v obchodě ceny jednotlivých dřezů, pak zjistíte, že granitový dřez se cenově pohybuje v přibližně stejné výši jako kvalitní nerezový. Pokud máte tu možnost, nakupujte přímo od výrobce, kde je cena nejvýhodnější. Společně s dřezem pořiďte rovnou i potřebné doplňkysítka, odvody, přípojky aj. Sady totiž mnohdy bývají za zvýhodněné ceny.

Pokud chcete do své kuchyně moderní design, a přitom vysokou odolnost s hygienickou nezávadností, pak je pro vás granitový dřez tím pravým řešením. Bude sloužit dlouhá léta a vypadat stále jako nový, a to s minimálním vynaloženým úsilím na jeho údržbu. Co víc by mělo být důvodem pro jeho pořízení?

publikováno: 3. 8. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.