G+

 

 

Harmonické prostředí rustikální kuchyně utváří přírodní materiály a teplé barvy


Harmonické prostředí rustikální kuchyně utváří přírodní materiály a teplé barvy_Fotolia_4489730_XS

Rustikální kuchyně umožňuje vnést i do moderních interiérů špetku selské a venkovské romantiky a útulnosti. Jejím základem jsou přírodní materiály, z nichž je vyroben nábytek a všechny doplňky, v kombinaci s vhodným kováním a v barvách, které patří k představě rustikální kuchyně, jež často byla centrální společenskou místností obydlí, kde se scházela rodina navzájem, ale také s návštěvami.

Rustikální kuchyně jsou v současné době velmi atraktivní. Znatelně se totiž liší od moderních interiérů, jejichž linie na mnohé lidi působí chladně a neosobně. Na druhé straně však nepředstavuje rustikální kuchyně zastaralé či starožitné vybavení. Hlavními poznávacími znameními rustikální kuchyně jsou masivní materiál a kvalitní zpracování - znatelné již na první pohled. Podstatné jsou i teplé barvy, v nichž je každá rustikální kuchyně vyvedena. Dnešní rustikální kuchyně jsou kombinací tradičního stylu s moderními technologiemi - spotřebiči, bez kterých by tato místnost nefungovala tak, jak má. Pokud je dodržen koncept rustikální kuchyně ve své podstatě, kloubí se ve výsledku příjemné a prakticky uspořádané prostředí s útulností, pohodou a jedinečností.

Rustikální kuchyně a barvy

Velkým poznávacím znamením rustikální kuchyně jsou barvy, které se velkou měrou podílí na tom, že rustikální kuchyně působí vřelým a přívětivým dojmem. A tak je na místě použít do rustikální kuchyně odstíny teplých barev - především cihlové, oranžové, červené, okrové, pískové, žluté, hnědé a dalších, které připomínají dřevěné přírodní materiály, protože dřevo sehrává v otázce materiálů nacházejících se v rustikální kuchyni ústřední roli.

„Je nemyslitelné, aby světlo pronikalo do rustikální kuchyně skrze plastová okna, i tento prvek musí být dřevěný.“

Rustikální nábytek nesmí v kuchyni chybět

Nezbytnou součástí je samozřejmě i rustikální nábytek. Jak už bylo napsáno – musí být z přírodních materiálů. Nejčastěji se proto skříňky, linky, stoly, židle a další rustikální nábytek vyrábí z olše, buku, smrku, javoru nebo ořechu v masivním provedení, které je pro rustikální kuchyni velmi typické. Součástí skříněk bývají i skleněné vitrínky, díky kterým se zdobené talíře a hrníčky stávají součástí celkového vzhledu rustikální kuchyně, kde je otevřený systém u polic a skříněk velmi vítaný. Dřevěný rustikální nábytek taktéž nepostrádá nápadné, ozdobné kování a úchyty. Komplexní dojem utváří i vhodně volená dlažba či obklady do kuchyně, které je třeba opět řešit s ohledem na nutné barevné preference.

Rustikální kuchyně je dotvářena i detaily. Na oknech by měly být květináče s květinami či bylinkami, pěkné záclony a závěsy. Rustikální nábytek zase vyžaduje doplňky v podobě prostírání, sedacích polštářů nebo nažehlených vzorovaných utěrek a ubrusů, které evokují voňavé a uklizené kuchyně babiček z pohádkových příběhů. Pokud vám rustikální kuchyně učarovala, nic nebrání tomu, abyste si ji zařídili i u sebe doma. Stačí mít dostatek prostoru s přirozeným světlem a fantazii naladěnou na vlnu romantiky a harmonie.

Sledujte Chytré bydlení také na Facebooku!

publikováno: 9. 9. 2011
přečteno: 8459×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...