Hledáte tip, jak své obydlí ozvláštnit? Zkuste designové radiátory


Designové radiátory lze upotřebit prakticky v kterémkoli interiéru, který postrádá určitý výrazný pr

Moderní bydlení se vyznačuje nejen funkčně zařízenými prostory, ale také příjemným a reprezentativním vzhledem vybavení. I proto se dříve obyčejné prvky interiéru stávají mnohem atraktivnějšími. Výjimkou nejsou ani radiátory, které tak mohou být dominantou místnosti. Zapomeňte na sterilně bílé ploché desky nebo žebrování, designové radiátory jsou malým uměleckým dílem, co zahřeje i ulahodí oku.

Designové radiátory se svou funkčností nikterak neliší od tradičních variant. Na první pohled však zaujmou vzhledem. Mohou být vertikální i horizontální, různobarevné i se vzory, fantazii se meze rozhodně nekladou. Při výběru ale pořád nezapomínejte na výkon, aby byly designové radiátory schopny nejen zkrášlit vaše obydlí, ale také ho dostatečně vyhřát.

Designové radiátory mohou překvapit svými barvami

Budete-li objevovat aktuální nabídku trhu s moderně řešenými radiátory, asi vás překvapí vzpomínaná barevná rozmanitost topidel. Je tak možné sladit je s celkovým stylem interiéru a jeho zařízení. Výrobci designových radiátorů nabízejí možnost přizpůsobit vzhled všemožným nárokům zákazníka. V ložnici tak můžete mít radiátor v tlumenějším a nenásilném odstínu, naopak v dětském pokojíčku jistě vaše ratolesti ocení nápaditý a vícebarevný kousek. Designové radiátory tak mohou být i modré, zelené nebo třeba červené.

„Vkusným moderně pojatým radiátorem je i takový, co vypadá jako šachovnice.“

6376269613_890397c46b

Oblíbené jsou designové radiátory tvarované do oblouku

Nejen barvami se designové radiátory od těch běžných typů liší. Překvapují i rozličně řešenými tvary. Hitem jsou radiátory obloukové nebo inspirované stavebnicemi či různými všedními pomůckami. Můžete tak narazit na radiátory vyrobené na motivy puzzle nebo kostiček Lego, originální jsou i velké kancelářské spony, co sálají teplo, nebo hrací kostky. Do koupelny se určitě hodí typy imitující křížový vodovodní kohoutek. Zcela nevšední jsou pak designové radiátory ve tvaru harfy či varhan. Některá moderní topidla mohou vypadat jako umělecký artefakt. Designově náročné radiátory se tak hodí nejen do moderně zařízených interiérů, ale i například to takových, kde převažují starožitné prvky a podobně vyhlížející dekorace.

2929881324_9a6e2ba143

Designové radiátory jsou tipem pro jakýkoliv interiér, kterému chybí šmrnc a nápaditost. Lze je navíc instalovat do různých poloh, odpadá tak nutnost klasického horizontálního umístění. Některé moderně řešené radiátory jsou i velice malých rozměrů, a tak mohou být i na místech, kde byste si zdroj tepla do té doby ani nepředstavili.

publikováno: 27. 3. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.