Horkovzdušná pistole se uplatní v domácnosti i na zahradě


Horkovzdušná pistole se uplatní v domácnosti i na zahradě

Každý, kdo si rád ve svém obydlí určité opravy a úpravy provede svépomocí, musí mít pro takové činnosti i odpovídající nástroje a dostatek nářadí. Mezi to lze zařadit i účinného a všestranného pomocníka, jakým je horkovzdušná pistole. Lepení, svařování, pájení nebo odstraňování starých nátěrů se s ní zvládne rychleji a snadněji než běžným způsobem.

Horkovzdušná pistole mimo výše zmiňované činnosti pomůže i v méně obvyklých situacích. Příkladem může být odmrazování lednice, odstraňování nálepek z podkladu nebo zapálení dřevěného uhlí při grilování. Horkovzdušná pistole se tak zdá být mnohoúčelně využitelným nástrojem, který by měl doplnit kufřík nářadí každého nadšeného kutila, ve kterém by neměla chybět ani aku vrtačka, o které se více dozvíte ZDE.

Jak horkovzdušná pistole funguje?

Jak už název nářadí napovídá, veškerý princip, na jakém pistole pracuje, spočívá ve využití velmi horkého vzduchu, jímž lze uvádět potřebné úpravy konkrétního materiálu. V zásadě lze tvrdit, že horkovzdušná pistole je ve své podstatě výkonným fénem. Uvádí se, že teploty, jakých dosahuje produkovaný vzduch, bývají v rozmezí 150 až 700 °C, v závislosti na parametrech konkrétního modelu. Ke správnému nasměrování slouží různé nástavce, které bývají součástí balení.

Horkovzdušná pistole pomůže v interiéru i exteriéru

V úvodu článku bylo vzpomenuto, k jakým různým činnostem může být horkovzdušná pistole využita. Mimo opalování nátěrů, které díky vysokým teplotám povolí, a tak se dají jednoduše odškrábat, se horkovzdušná pistole osvědčí i při tmelení nebo natírání, kdy je třeba urychlit celý proces, dále lze také ohřátým vzduchem účinně hubit plevel ve spárách dlažby nebo dezinfikovat půdu pro rostliny, protože při vyšších teplotách odumírají známé druhy bakterií a škůdců. Horkovzdušná pistole pomůže také ve chvílích, kdy je třeba rozmrazit potrubí, zámky či například ledem pokryté schody.

Levná horkovzdušná pistole (1500 W) začíná s cenou na 300 Kč.

Horkovzdušná pistole – parametry pro výběr

Před výběrem horkovzdušné pistole je nutné brát v potaz výkon (základní typy okolo 1500 W) a výkonové stupně, které udávají množství foukaného vzduchu i jeho teplotu. Levnější modely mají obvykle dva až tři stupně, u dražších se lze setkat s více úrovněmi. U těch se setkáte s propracovanějším systémem ovládání, co umožňuje regulovat teplotu i průtok zvlášť. Neopomeňte také prozkoumat celkovou kvalitu zpracování, plasty a spoje užité na konstrukci a ergonomii či váhu, což jsou vlastnosti podílející se na konečném komfortu při používání pistole. V případě potřeby se zaměřte i na dodávané doplňky v podobě nástavců nebo možnost jejich dodatečné koupě a instalace.

Horkovzdušná pistole by měla patřit k základnímu vybavení každého kutila, je totiž pomocníkem, jehož vlastnosti a parametry spoustu činností zjednoduší a urychlí. Je tak žádoucím nástrojem pro všechny, co se často pouští do rekonstrukcí, úprav a oprav svého obydlí.

 

publikováno: 3. 2. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.